Обдаровані діти – золотий запас нації, її інтелектуальна еліта, гордість і надія України, джерело її авторитету  у  світі. Не варто доводити, що кожна нація сильна своїми талантами, а талант завжди родом з дитинства. Август Бебель сказав: «Генії не падають з неба, вони повинні мати можливість отримати освіту й мати умови для розвитку».  Тож кожна дитина може стати успішною в житті, досягти значного успіху, знайти себе у суспільстві, реалізувати свої можливості на повну силу.

Невід’ємним напрямом роботи освітньої галузі є робота з обдарованими дітьми. Продовжується реалізація районної Програми розвитку системи освіти Білоцерківського району в аспекті роботи з обдарованою молоддю. При відділі освіти створено банк даних обдарованих дітей. Уся інформація про категорію зазначених дітей заноситься в картотеку, яка налічує на даний час 148 учнів, з якими працює 139 учителів закладів району. У Білоцерківському районі роботу з обдарованими дітьми ведуть 24 наукових товариств у системі МАН, залучено  73 – учнів-слухачів, 11 – учнів-членів МАН, 24 учителі.

13 грудня 2018 року було проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Білоцерківського районного територіального відділення МАН України.

Конкурс-захист проводився у 5 наукових відділеннях, 8 секціях. На розгляд журі було представлено 11 науково-дослідницьких робіт учнів. Участь у захисті взяли 10 учнів із 9 закладів загальної середньої освіти.

Найбільш якісну підготовку матеріалів й високу результативність  показали учні Острійківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Лященко Марія), Піщанського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» (Шибецький Ігор), Поправського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок»(Ярина Аліна).

За результатами заочного оцінювання, оцінювання навчальних досягнень з базових дисциплін та захисту науково-дослідницьких робіт учасників конкурсу-захисту журі визначило 9 переможців.

Лященко Марія зайняла ІІ місце в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, роботу Шибецького Ігора рекомендовано до участі Міжнародного конкурсу «Україна очима молодих».

Був проведений ІІ етап XVIІІ Всеукраїнського  конкурсу учнівської творчості  «Об’єднаймося ж, брати мої!». У ІІ (районному) етапі, який проходив з 19.12.2018 по 22.12.2018 взяли участь  24 учасники. У номінації «Література» було представлено 2 роботи, у номінації «Історія України. Державотворення» —  2 роботи, у номінації «Образотворче мистецтво» — 4, у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» — 16 робіт. Журі оцінювало роботи за наступними критеріями: відповідність вимогам Положення, оригінальність, художній та науковий рівень.

25 листопада 2018 року в Білоцерківському районі було проведено ІІ етап XІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, в якому взяли участь 68 учнів з 22 закладів загальної середньої освіти району. Враховуючи рішення оргкомітету та журі ІІ (районного) етапу ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, переможцями стали 38 учнів.

Лященко Марія   стала переможцем в ІІІ етапі конкурсу (І місце) і взяла участь у  ІV етапі.

25 листопада 2018 року в Білоцерківському районі було проведено ІІ етап IХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, в якому взяли участь 33 учні із 18 закладів загальної середньої освіти району. Враховуючи рішення оргкомітету та журі ІІ (районного) етапу IХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, переможцями стали 22 учні.

Дві учениці стали переможцями ІІІ етапу (Пістоляк Маргарита — ІІ місце та Лященко Марія  — ІІІ місце) і взяли участь у ІV етапі.

На жаль на даний час результати ІV етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, так як і ІV етапу ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика поки ще не надійшли.

З  03.11.2018 по 23.12.2018 було проведено ІІ етап Олімпіад з  української мови та літератури, іноземних мов (англійська, німецька) правознавства, історії, економіки, математики, біології, географії, астрономії, фізики, хімії, екології, інформатики, інформаційних технологій, трудового навчання (всього 16).

Із 300 учасників 123 (41%) стали переможцями у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін. З них 1 місце – 49 учнів, ІІ – 39 учнів, ІІІ – 35 учнів.

 

Взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад – 41 учень із 13 базових дисциплін: української мови та літератури, іноземних мов (англійська), правознавства, історії, математики, біології, географії, астрономії, фізики, хімії, екології, інформаційних технологій, трудового навчання.

13 учнів (32%) стали призерами ІІІ етапу (обласного) Всеукраїнських учнівських олімпіад з 7 (54%) предметів, з яких 1 учень посів І місце, 3 учнів – ІІ місце та 9 учнів – ІІІ місце. Також між учнями випускних класів (4 клас)

Окрім Всеукраїнських учнівських олімпіад, турнірів, конкурсів з навчальних предметів, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт МАН учні ЗЗСО Білоцерківського району беруть активну участь і в районних інтелектуальних змаганнях:

1.Районний фестиваль КВК ПМ.

2.Районний історичний конкурс «Інтелектуал. Патріот. Громадянин.»

3.Районний історичний конкурс «Коло-2019. Великі українці».

4.Районна інтелектуальна гра з фізики, хімії та біології «Найрозумніший».

Найзбитковіші втрати для країни – нерозкриті здібності дітей. Тому необхідно створювати всі умови для розвитку інтелектуального й творчого потенціалу талановитих, інтелектуально- обдарованих дітей та підлітків, стимулювати творче самовдосконалення учнів, залучати обдаровану молодь до науково-дослідницької діяльності, вдосконалювати систему роботи з  обдарованою молоддю в ЗЗСО та закладів позашкільної освіти району та забезпечувати ефективність її функціонування.