Дитячо-юнацький турнір співдружності з греко-римської боротьби, який проходив 24 гудня у м.Біла Церква, об`єднав спортсменів України та Литви.

«Від успіхів у спорті до перемог в житті», — саме цей лейтмотив став  життєвим кредо для юних борців.

Перші успіхи наших спортсменів, підкріплені злагодженою та самовідданою роботою команди, очолюваної кваліфікованими  тренерами: І. Ломтадзе (м.Узин), В. Лозовим (с.Шкарівка), Г. Житовозом (с.Шкарівка),  Д.Панасюком, А. Литвином (смт Терезине) — стали запорукою впевнених перемог.

За головні трофеї змагалися 32 учасника. Варто зазначити, що на запрошення та за сприяння керівництва федерації греко-римської боротьби Білоцерківщини,  участь взяла команда з Литви (міста Каунас),  до складу якої увійшли 4 юних спортсмена.  Для наших борців турнір такого рівня проводився вперше.

До учасників змагань звернулася  начальник відділу молоді та спорту Надія Крилевець, вона привітала учасників змагань, побажала успіхів та перемог. Підтримати та повболівати за них прибули голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук та депутат районної ради Олександр Балановський.

«Мені приємно, що ви  розумієте силу духу, колективізму, усвідомлюєте необхідність займатися спортом, – мовив Віталій Юрійович. Також я висловлюю сердечну подяку за всебічну підтримку в проведенні цього турніру голові Федерації Іраклію Ломтадзе та усім тренерам за сумлінну працю, ефективну роботу з підростаючим поколінням». Голова ради привітав усіх присутніх з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим. Користуючись нагодою, Віталій Юрійович вручив Почесну грамоту Заслуженому тренеру Литви з греко-римської боротьби Відасу Полецкісу. Після урочистого відкриття розпочалися цікаві та захоплюючі спортивні поєдинки, у яких юні спортсмени продемонстрували свою волю, характер, бійцівські якості та майстерність. Протягом тижня в борцівському залі  було гамірно, шумно, весело.

«Юнаки Білоцерківщини та Литви потоваришували, й, навіть, мовний бар`єр не став на заваді. Саме такі турніри зближують, формують у дитини єдність духу.  Тож нехай дружба, взаємовідносини між юними спортсменами міцнішають»,- зауважив депутат райради Олександр Балановський.

«У спорті та у боротьбі  досвід змагань завжди був і є важливим чинником у формуванні особистості борця. Зрозуміло, і батькам, і юним спортсменам хочеться, щоб був досвід перемоги, радісних хвилин, успіху.  Для тренерів  змагання теж є лакмусовим папірцем, перевіркою їхніх навиків та знань, – прокоментував тренер Григорій Житовоз. – Я надіюсь, що скоро переможці та призери цих турнірів стануть відомі далеко за межами Білоцерківщини. Сподіваюся, ми разом з молодими тренерами, робимо все потрібне для здійснення наших мрій».

Приємно відзначити спортсменів, які посіли  перші місця, показали хорошу технічну підготовку та волю до перемоги:

Швень Захар (в/к 30 кг) Шкарівка

Бабурин Юрій (в/к 35 кг) м.Узин

Трелиський Олександр (в/к 42 кг) Шкарівка

Грушевий Роман (в/к 46 кг) м.Узин

Яковлєв Олександр (в/к 38 кг) м.Біла Церква

Сорокалєт Павло (в/к 54 кг) м.Біла Церква

Козка Олександр (в/к 58 кг) м.Узин

Аветисян Максим (в/к 70 кг) м.Біла Церква

Букаускас Ігнас (в/к +80 кг) м.Каунас

По закінченню змагань всі спортсмени, які посіли перші та призові місця, були нагороджені кубками, медалями та дипломами Федерації ГРБ Білоцерківщини. Віталій Гринчук та Олександр Балановський усім учасникам змагань вручили новорічні подарунки.

Прекрасні умови для тренувань, чесне суддівство й насичена екскурсійна програма, щедра українська гостинність залишили в пам’яті литовських гостей незабутні враження…