30 сесія Білоцерківської районної ради, яка відбулася 22 березня 2019 року під головуванням Володимира Шевченка, зібрала 24 депутата. Саме вони підтримали звіт про виконання районного бюджету Білоцерківського району за 2018 рік,  підтримали зміни до рішення районної ради від 18.12.2018 №27-295 «Про районний бюджет Білоцерківського району на 2019 рік».

Участь у засіданні сесії взяли  в.о.голови Білоцерківської районної державної адміністрації Юрій Савчук, начальники відділів, управлінь, структурних підрозділів районної адміністрації, помічник-консультант народного депутата України В.І.Гудзенка Людмила Веряскіна, голови місцевих рад району, представники засобів масової інформації та інші запрошені.  

На початку сесії керівники району грамотою обласної ради відзначили роботу голови районної організації ветеранів Віктора Рудого.

Далі районна рада оперативно розглянула питання порядку денного. В числі перших питань традиційно розглянули фінансові питання. Зокрема, начальник управління фінансів райдержадміністрації Анатолій Титаренко  представив звіт про виконання районного бюджету Білоцерківського району за 2018 рік. Він наголосив, що завдяки стабільної ситуації в економіці вдалося забезпечити виконання планових показників по надходженню власних доходів загального фонду.

Усього доходи по районному бюджету за  2018 рік склали 454136,1 тис. грн., що становить 133,8% до річного плану. Затверджений план по видатках на 2018 рік у сумі 337740,4 тис. грн., уточнений план 453323,4 тис. грн.. фактичне виконання  становить 438145,1тис. грн., 129,7 % до затвердженого плату та , 96,7% до уточненого плану.

Посадовець зазначив, що заробітна плата та відпускні працівникам бюджетних установ в 2018 році виплачена повністю та своєчасно.

Видатки по спеціальному фонду районного бюджету склали 13702,0 тис. грн., що становить 69,4% до уточненого плану.

Разом видатки загального та спеціального фонду районного бюджету за 2018 рік склали 451847,0 тис. грн.., що на 10,7% менше за попередній рік.

Протягом 2018 року першочергово кошти виділялись на захищенні статті видатків: заробітну плату з- нарахуваннями, комунальні послуги та енергоносії, продукти харчування, медикаменти, трансферти населенню.

Анатолій Олексійович представив на розгляд постійної комісії зміни  до рішення двадцять сьомої сесії районної ради сьомого скликання від 18 грудня 2018 року «Про районний бюджет Білоцерківського району на 2019 рік».

Він запропонував за рахунок залишку вільних коштів станом на 01.01.2019 року збільшити видатки на  10084,204 тис. грн.

1.1. по відділу освіти – на 4286,204 тис. грн.

1.2. по райдержадміністрації  — 100,0 тис.

1.3. по Центральній районній лікарні – 2213,5 тис. грн.

1.4. по відділу культури – 222,2 тис. грн.

1.5. по центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 51,8 тис. грн.

1.6. надати додаткову дотацію органам місцевого самоврядування -2040,0 тис. грн.

Запропонував за рахунок іншої субвенції збільшити доходи в сумі 3374,0 тис. грн., переданої органами місцевого самоврядування.

Також збільшити  видатки загального фонду районного бюджету в сумі 3272,0 тис.грн.   у тому числі: 2.1. на програму розвитку системи освіти  по  районному відділу освіти –1277,5 тис. грн.

2.2. на програму розвитку системи охорони здоров’я (центр первинної медико-санітарної допомоги  – 1569,5 тис. грн.

2.3. по відділу культури – 185,0 тис.грн.

2.4. на програму розвитку архівної справи  —  220,0 тис. грн.,

2.5. на підтримку засобів масової інформації (радіомовлення)- 20,0 тис. грн.

За рахунок іншої субвенції від Фурсівської ОТГ збільшити доходи видатки районного бюджету на 536,951 тис. грн.

4. За рахунок іншої субвенції від Узинської міської ОТГ збільшити доходи і видатки районного бюджету на 1100,0 тис. грн.

5. Збільшити доходи  загального фонду районного бюджету за кодом доходів 41034500 „Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій” на суму 429,0 тис. грн.  ( чотириста двадцять дев’ять тисяч гривень 00 коп.)

Посадовець запропонував по спеціальному фонду  за рахунок передачі із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду районного бюджету за рахунок вільних залишків станом на 01.01. 2019 року збільшити видатки в сумі 1170,5 тис. грн.

7. Збільшити  видатки спеціального фонду районного бюджету за рахунок передачі із загального фонду  на суму 411,5 тис. грн.,   „Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій” .

8. За рахунок вільних залишків на початок року від   надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва збільшити видатки на 589,621 тис. грн. для надання субвенції Сорокотязькій сільській раді на капітальний ремонт берегової лінії водойми  з метою захисту від підтоплення території громади с. Сорокотяги

9. За рахунок субвенції з Пилипчанського сільського бюджету шляхом передачі з загального фонду до спеціального, збільшити доходи та видатки на суму 30,0 тис.грн.

10. За рахунок субвенції з Макіївського сільського бюджету шляхом передачі з загального фонду до спеціального, збільшити доходи та видатки на суму 17,0 тис.грн.

11. За рахунок субвенції з Острійківського сільського бюджету шляхом передачі з загального фонду до спеціального, збільшити доходи та видатки на суму 10,0 тис.грн.

12. За рахунок субвенції з Биково Грибельського сільського бюджету шляхом передачі з загального фонду до спеціального, збільшити доходи та видатки на суму 15,0 тис.грн.

13. За рахунок субвенції з Томилівського сільського бюджету шляхом передачі з загального фонду до спеціального, збільшити доходи та видатки на суму 30,0 тис.грн.

14. За рахунок субвенції на інвестиційні проекти з Пішанського сільського бюджету збільшити доходи та видатки  на суму 130,0 тис.грн.

15. За рахунок субвенції на інвестиційні проекти з Чупирянського сільського бюджету шляхом передачі з загального фонду до спеціального, збільшити доходи та видатки на суму 81,0 тис.грн.

16. За рахунок субвенції на інвестиційні проекти, переданої  Терезинською селищною радою збільшити доходи і видатки  на суму 400,0 тис.грн.

Юрій Савчук подякував за виконання бюджету району підприємцям, депутатському корпусу, головам  місцевих рад району. Окремо він висловив слова вдячності  народному депутату України Віталію Гудзенку за  постійну підтримку галузей освіти, медицини та культури району, Леоніду Глиняному, Леонідові Кируті, Станіславу Доліду, Володимиру Кривенькому, Анатолію Ляшенку, які є не лише справними платниками податків, а й постійно надають допомогу військовим у зоні проведення операції об`єднаних сил та у вирішенні інших важливих соціальних питань. До слів  вдячності приєднався  голова районної ради Володимир Шевченко.

На розгляд комісії було представлено проекти: Програма висвітлення діяльності органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Білоцерківського району на 2019-2020 роки; Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) Білоцерківського району на 2019-2020 роки», Про заслуховування звіту про виконання Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Білоцерківському районі на 2016-2018 роки; Про затвердження Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Білоцерківському районі на 2019-2021 роки.

На сесії було розглянуто та підтримано  інформацію про хід виконання Білоцерківської районної комплексної Програми «Турбота», яку підготувала Бачинська Валентина Петрівна, начальник управління соціального захисту населення Білоцерківської райдержадміністрації. Вона наголосила, що метою програми є вирішення невідкладних питань щодо матеріального, медичного, соціально-побутового обслуговування осіб похилого віку, інвалідів, ветеранів війни та праці Білоцерківського району. Валентина Петрівна роз’яснила, хто має право на отримання грошової допомоги та конкретно назвала цифри, які використано в рамках районної комплексної Програми «Турбота». Посадовець акцентувала увагу, що протягом 2018 року надана матеріальна допомога 387 особам  на загальну суму 288тис.300 грн.

Лопот Олександр Андрійович, головний лікар Білоцерківської центральної районної лікарні доповів про  реорганізацію Білоцерківської центральної районної лікарні в Комунальне некомерційне підприємство Білоцерківської районної ради «Білоцерківська центральна районна лікарня».

Депутати погодили призначення директора Білоцерківського комунального підприємства «Кіновідеомережа»  Гладченка Сергія Олександровича на 3 роки.

Анатолій Чичикало, заступник голови Білоцерківської районної ради представив план роботи Білоцерківської районної ради VІІ скликання на 2019 рік із доповненнями, які депутати запропонували на постійній комісії. Також заступник голови виступив по проекту рішення щодо  умов оплати праці голови та заступника голови Білоцерківської районної ради.

Депутат  Білоцерківської районної ради Махиня О.І. звернувся до голів місцевих рад щодо співпраці органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадськими формуваннями з метою профілактики та протидії злочинності у Білоцерківському районі.

В період підготовки до пленарного засідання ради відбулися засідання постійних комісій, під час яких детально опрацьовані всі питання порядку денного.