13 квітня діти учасників АТО з Білоцерківщини відвідали сесійний будинок Верховної Ради України.

По телевізору кожен із них бачив як виглядає будівля Верховної Ради України, проте нікому не  доводилося побувати в ній.  27 школярів, різних за віком, побували на екскурсії, яку організував голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук спільно із лідерами ГО «Ради матерів та дружин учасників АТО».

З таким бажанням діти прямували до Києва, всі в зелених галстуках, це атрибут громадської організації, з піднесеним настроєм та позитивними емоціями.

На питання: Що ви очікуєте від цієї екскурсії?

Павло відповів, що йому не доводилося зустрічатися з  народними депутатами, тож хочеться побачити чим вони займаються у Верховній Раді.

Аліна наголосила, що мріє побувати у величному залі, де вирішується доля країни, а Вікторія, побачивши розкішні будинки та авто, зразу ж вирішила, що ми вже близько під’їжджаємо до Верховної Ради. У школярів депутати верховної ради асоціювались з розкішшю та багатством.

Та перша зустріч з Верховною Радою напружує, адже на вході стоїть охорона, кожна дитина показує свідоцтво про народження, проходить крізь турнікет. Й ось ти на першому поверсі парламенту. Дітей вражає велич споруди, збудованої 1939 року за проектом архітектора В.Г. Заболотного.

Відвідини висвітлили історію становлення та розвитку українського парламентаризму, законодавчий процес, сьогодення українського парламенту та архітектурну спадщину Верховної Ради України. Особливе враження на школярів справило художнє полотно «Державотворення» (художник О.Г. Кулаков), на якому відображено момент прийняття Акту проголошення незалежності України.

Під час відвідування будинку Верховної Ради України найбільше емоцій, звичайно, викликала сесійна зала. Всім було цікаво на власні очі побачити Голову Верховної Ради України, ложу Президента України, ложу уряду, ложу для поважних гостей, інші ложі партеру для народних депутатів України.

Тривало ранкове пленарне засідання, народні депутати працювали. Екскурсовод провела  групу на балкон, діти мали можливість спостерігати за роботою парламентарів.

Під час змістовної та цікавої екскурсії вихованці побачили унікальні речі та приміщення парламенту. Також дізналися багато  фактів з історії та сьогодення головного будинку Верховної Ради України.

Приємною була зустріч із народним депутатом Зоряном Шкіряком. Він спілкувався з школярами, бажав їм успіхів у навчанні, наголошував, що їх батьки справжні патріоти, захисники нашої країни, й що ми всі пишаємося ними і бажаємо миру, добра усім українським родинам.

На згадку дітям залишаться приємні спогади та декілька яскравих фото.

Загалом, екскурсія виявилась дуже цікавою та водночас пізнавальною. Адже організація таких поїздок формує в молодого покоління відчуття партріотизму та відповідальності, дає стимули для особистого розвитку та створення нової демократичної, патріотичної та незалежної української нації.