31 січня  в приміщенні Білоцерківської районної ради відбулося засідання колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області. Працівники Пенсійногого фонду звітували про підсумки роботи за минулий рік. Серед запрошених – заступник голови Київської облдержадміністрації Олег Торкунов, депутат обласної ради Наталія Бігарі, голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко, в.о.голови райдержадміністрації Юрій Савчук, міський голова Геннадій Дикий, члени колегії головного управління пенсійного фонду України у Київській області.

На початку зібрання Геннадій Дикий висловив свою вдячність працівникам Фонду області за продовження невпинного впровадження політики держави щодо своєчасної виплати пенсій, наближення послуг до громадян, відкритої та прозорої діяльності органів державної влади.

У своєму виступі Володимир Шевченко наголосив, що надання кваліфікованих роз’яснень  мешканцям краю є першочерговим завданням пенсійної служби.  І зауважив, що фахівці усіх сервісних центрів Пенсійного фонду активно працюють у цьому напрямку, стараючись донести потрібну інформацію до мешканців найвіддаленіших куточків Білоцерківщини, особливо людей поважного віку та осіб з інвалідністю. Й відзначив уміле керівництво  Костянтина Будка.

У свою чергу, Юрій Савчук наголосив, що дбаючи про підвищення якості обслуговування та зручність отримання громадянами послуг, працівники Фонду стараються максимально наблизити їх до населення і зробити послуги  якомога комфортнішими.

Керівники запевнили, що наступний рік стане роком ще більш продуктивної, самовідданої та результативної праці на благо громадян та розвитку України.

«Саме сьогодні історичний день, адже 30 січня 28 років тому було створено Головне управління пенсійного фонду Київської області», — цими словами розпочав звіт начальник управління Василь Фатхутдінов. Він виразив свою вдячність ветеранам пенсійного фонду, назвав їх поіменно. Саме вони закладали фундамент державної політики в сфері пенсійного управління.

У своєму виступі Василь Гайнулович доповів про основні напрямки роботи, надбання, перемоги та складнощі, з якими на своєму шляху стикались працівники головного та підпорядкованих управлінь. Наголосив, що рік був складним  ще й проведеною реорганізацією органів Пенсійного фонду.

Протягом 2019 року спеціалісти активно працювали над реалізацією Стратегії  розвитку Пенсійного фонду України, пенсійної реформи, здійснення заходів щодо легалізації заробітної плати, залучення коштів до бюджету. І, як наслідок, основне завдання – своєчасне фінансування, призначення, перерахунки та виплата пенсій в області – виконано.

Протягом минулого року до бюджету було залучено понад 9 мільярдів 342 млн гривень  власних коштів, що на 23% більше в порівнянні з попереднім роком. По надходженню власних коштів, які адмініструє Пенсійний фонд  плановий показник складає 329 млн. грн., збільшено на 34 млн.грн.

Призначено майже 18 тис.пенсій, проведено майже 50 тис індивідуальних перерахунків за особистими зверненнями громадян. Виплата пенсій проводиться 17 413 внутрішньо переміщеним особам (16 688- цивільним, 725- військовим).

Здійснено виплату пенсій 562 тисячам пенсіонерів, що перебувають на обліку. В результаті проведених перерахунків, в рамках пенсійної реформи, розмір пенсії в області в середньому зріс більше ніж на 460 гривень і тепер середній розмір пенсії становить  3 142, 58 грн.

Внаслідок активної роботи по залученню коштів до бюджету, у 2019 році борг зі сплати платежів до Фонду було частково погашено. Від вжитих заходів щодо стягнення заборгованості надійшло 50 млн 877 тис грн.

Продовжується видача електронних  пенсійних посвідчень, які є одночасно й платіжним засобом. Триває робота по реєстрації громадян на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Станом на 1.01.2020 зареєстровано386094 особи.

Прийом громадян ведеться в 34 громадських приймальнях за принципом «єдиного вікна»,  в 76 пунктах прийому громадян та 57 агентських пунктах.

Начальник головного управління Василь Фатхутдінов висловив слова подяки соціальним партнерам за підтримку, співпрацю та розуміння. Адже ними реалізовано ряд спільних заходів, які були спрямовані на удосконалення своєї роботи та налагодження ефективної взаємодії.

Впродовж трьох годин присутні обговорювали проблеми, ділились успіхами, наголошували на необхідності проведення інформаційної роботи серед населення щодо важливості легальної зайнятості задля усвідомлення завчасного піклування про своє пенсійне майбутнє.