Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко зустрів військовослужбовців 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців, які 26 січня повернулися із зони проведення операції Об’єднаних сил у місце постійної дислокації у Білій Церкві. Урочиста церемонія зустрічі ешелону з бійцями та військовою технікою бригади відбулася на місцевому залізничному вокзалі.

Перед початком зустрічі з військовослужбовцями 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців Петро Порошенко вшанував пам’ять її бійців, які загинули захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність Української держави від російської агресії.

За період бойових дій близько 700 військовослужбовців механізованої бригади отримали поранення. На жаль, 116 воїнів бригади не повернулися з боїв із російським агресором. Пам’ять усіх загиблих Героїв присутні вшанували хвилиною мовчання.

Президент разом із військовослужбовцями пройшов центральними вулицями від вокзалу до військової частини бригади. Мешканці міста зустрічали військових та дякували їм за мир і спокій. Люди вручали військовослужбовцям квіти та повітряні кульки, а також  тримали державні прапори та плакати з написами: «Дякуємо за мирне небо!», «Вітаємо героїв з поверненням!», «Пишаємося славними бійцями 72 бригади!».

Петро Порошенко наголосив, що за проявлені мужність і героїзм 342 військовослужбовці 72 бригади були нагороджені державними нагородами; 2 отримали високе звання «Герой України».

За особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддані дії та зразкове виконання військового обов’язку Петро Порошенко вручив високі державні нагороди сімнадцятьом найкращим військовослужбовцям. Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня нагороджено полковників Руслана Татуся, Сергія Сірченка та  лейтенанта Дмитра Гнатюка.

Головнокомандуючий відвідав військовослужбовців, які перебувають на лікуванні в Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь». Медаллю «Захиснику Вітчизни» нагороджені солдати Олександр Дрига, Владислав Бевзюк, Олексій Ізотов, Ігорь Панченко, Рустам Винниченко та Єгор Коновалов, сержанти Андрій Яценко, Микола Мельник, молодший сержант Вячеслав Ізотов. Президент також вручив цінні подарунки пораненим військовослужбовцям.

Петро Порошенко ознайомився з умовами проживання військовослужбовців у новозбудованих гуртожитках у Білій Церкві. Глава держави, зокрема оглянув житлові кімнати та приміщення для приготування та прийому їжі.

 «Стратегічне завдання державної влади – це створення для захисників України, зокрема і військовослужбовців вашої військової частини, таких соціально-побутових умов, які б забезпечували комфортні умови для підготовки, несення служби та відпочинку після виконання бойових завдань», — наголосив Глава держави.

Глава держави ще раз подякував бійцям  за службу.

У заході взяли участь: народні депутати України Хвича Мепарішвілі та Віталій Гудзенко, начальник Генерального штабу –Головнокомандуючий Збройних Сил України Віктор Муженко, заступник Глави Адміністрації Президента України Валерій Кондратюк, голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук, Білоцерківський міський голова Геннадій Дикий, голова райдержадміністрації Геннадій Джегур, голова районної ради Володимир Шевченко, рідні військовослужбовців, представники громадської, журналісти центральних та місцевих ЗМІ та ін.