Весняно-польові роботи – це свого роду другий щабель після осінньо-польових по закладці та створенню умов для отримання гарного врожаю. І добрий господар підходить до цього процесу виважено, підготовленим та з розумінням його важливості. Під урожай 2019 року господарствами району посіяно 14,7 тис. га озимих зернових  культур , в т. ч.: озима пшениця – 13,0 тис.га, озиме жито         — 55 га,  озимий ячмінь   — 1,7   тис. га.

Крім того, посіяно 4,5 тис. га такої важливої технічної культури, як озимий ріпак на зерно. Стан посівів озимих зернових та технічних  культур    добрий та задовільний.

Що ж до посіву ярих культур, то під урожай 2019 року  по всіх категоріях господарств їх очікується посіяти на площі  65,3 тис. га,

в т.ч.   с/г підприємства     — 48,6  тис. га, господарства населення – 16,7 тис. га.

Запаси продуктивної вологи на час початку посівної компанії є достатніми або близькими до середньо багаторічних показників.  Тому, щоб не допускати непродуктивних втрат вологи,  в стислі строки потрібно буде  провести закриття вологи і вирівнювання поверхні поля шляхом одно чи дворазового боронування зябу або ж культивації тих площ, на яких було проведено поверхневий обробіток ґрунту з метою розпушення ущільненого за зимовий період поверхневого шару ґрунту. В господарствах району закриття вологи здійснено на 12 тис. га, підготовлено 4,5 тис. га площ під посів ярих культур.

На сьогодні сільськогосподарські підприємства району завершили перше весняне підживлення озимих культур. В діючій речовині це становить  майже 60 кг азоту на зернових культурах.

Разом з тим розпочато посів   культур ярої групи. Посіяно ярої пшениці — 80 га, ярого ячменю — 500 га, вівса — 60 га, гороху — 130 га, соняшнику-100 га.

Для проведення посівної компанії господарства району забезпечені в достатній кількості посівним матеріалом, так при потребі 1870 тонн насіння  є в наявності 2164 тонни  ( 115 %), з них кондиційного – 100 %.

Що стосується паливно-мастильних матеріалів, то на весь період весняно-польових робіт є потреба  в межах 2000 тонн по дизпаливу, а бензину необхідно  450 тонн. Станом на 25.03.2019 року  (з урахуванням домовленостей) господарства району паливно-мастильними матеріалами забезпечені повністю.

Забезпеченість мінеральними добривами з урахуванням заключених договорів становить майже 140 %, що складає 4105 тонн в діючій речовині.

Потреба в засобах захисту складає – 70,8 тонн, в т. ч.: гербіциди — 40,8 тонн, інсектициди — 19,2 тонн, фунгіциди – 6,5 тонн, протруйники — 4,3 тонн. З урахуванням контрактів господарства району засобами захисту рослин забезпечені повністю.

При проведенні весняно-польових робіт буде задіяно близько 595 тракторів, 536 одиниці ґрунтообробної техніки, більше 220 сівалок. На даний час сільськогосподарська техніка підготовлена до весняно-польових робіт на 100%.

З метою проведення в оптимальні строки та в повному обсязі комплексу весняно-польових робіт  12 березня 2019 р. на базі Білоцерківської дослідно-селекційної станції  спеціалістами управління агропромислового розвитку Білоцерківської РДА та Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області  проведено навчання працівників господарств Білоцерківського району, робота яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт по транспортуванню, зберіганню, застосуванню пестицидів та агрохімікатів. Навчанням охоплено 65 чол.

Разом з тим завершується проведення періодичних медичних оглядів і станом на сьогоднішній день з 1054 працівників 1035 вже пройшли його.

Значна частина господарств району  завершила навчання та провела інструктажі працівникам, що будуть задіяні на польових роботах. В цей період управління агропромислового розвитку посилено здійснює контроль та  надає методично-консультативну допомогу господарствам.

Заступник начальника управління  АПК                              

О.КУЗЬМЕНЧУК