Голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук взяв участь у засіданні колегії, яке відбулося під головуванням в.о.голови райдержадміністрації  Юрія Савчука.

Колегію розпочали з приємних миттєвостей. Керівники району привітали з професійним святом автомобілістів і дорожників, нагородивши почесними грамотами кращих керівників та працівників галузі.

На порядок денний засідання винесено питання про підсумки соціально-економічного  та  культурного розвитку  Білоцерківського району та про підсумки виконання районного та місцевих бюджетів району за 9 місяців поточного року.

Районна влада при належній взаємодії з органами місцевого самоврядування, керівниками суб’єктів господарювання найбільшу увагу зосереджує на найважливіших питаннях,  які викликані потребою сьогодення. Зокрема це:  проведення енергозберігаючих заходів; підтримка мобілізованих осіб; соціальне забезпечення населення, в т.ч. і тимчасових переселенців.

До  уваги присутніх із інформацією про короткі підсумки виконання основних соціально-економічних показників за 9 місяців поточного року виступила начальник відділу економічного прогнозування та інвестиційної діяльності райдержадміністрації Тетяна Криворучко. Вона наголосила, що на сьогодні середня заробітна плата працівників складає 3159,5 грн, що на 570,5 грн більше за відповідний період минулого року. Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах району відсутня. Середній розмір пенсії становить 1513 грн. Тетяна Давидівна наголосила, що в поточному році відповідно до обласної програми «Енергозбереження» продовжуються роботи по реконструкції об’єктів водопостачання та водовідведення, проведені заходи щодо ефективного використання закладів соціальної сфери.

Щодо промисловості, то Білоцерківський район має розвинутий промисловий комплекс, що забезпечує надходження до бюджету, є виробником продуктів харчування, меблів та добування декоративного, будівельного каменю, піску і гравію.

Харчова промисловість представлена більшістю підприємств району, що виробляють молочну та м’ясну продукцію, ковбасні вироби, цукор тощо.

Обсяг виробленої продукції становив 1321,1 млн грн, що на 253,0 млн грн більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

За підсумками роботи промислових підприємств району за 9 місяців 2016 року збільшення виробництва продукції у натуральному виразі відповідно до аналогічного періоду минулого року досягнуто філією «БМК» ТОВ «ТЕРРА-ФУД» — 190%, ТДВ «Білоцерківський кар’єр» — 108%, ТОВ «Інтеко Констракшн» — 106%.

Далі Тетяна Давидівна проаналізувала стан справ по кожній галузі. Переважними галузями, які формують обсяги промислового виробництва району є:  харчова, меблева, добувна та інші. Підприємства району здійснюють зовнішньоекономічну діяльність з партнерами близько 15 країн світу. Обсяг капітальних інвестицій зосереджено в агропромисловому секторі. В районі налічується 14 підприємств, в статутному фонді яких є частка іноземного інвестора.

Завдяки внесеним змінам до бюджетного кодексу місцеві бюджети виконані в повному обсязі, для більшої ефективності місцевої влади та незалежності від центрального апарату управління проходить наразі об’єднання в громади.

Далі начальник управління фінансів Анатолій Титаренко доповів про підсумки виконання районного та місцевих бюджетів Білоцерківського району за 9 місяців поточного року.  Анатолій Олексійович проаналізував дохідну частину, вказавши, що доходи місцевих бюджетів за 9 місяців 2016 року склали 276,5 млн грн, що становить 109,6% до планових показників, у тому числі:

— субвенції становлять 151,7 млн грн, 91,4% до плану;

— власні доходи становлять 122,6 млн грн, 147% до плану.

Питома вага від загальної суми надходжень: субвенцій – 54,9%, власних доходів – 44,3%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи місцевих бюджетів збільшились на 91,5 млн грн, або на 49,5%, в тому числі:

§    власні надходження – на 47,8 млн грн, (+63,8%);

§    субвенції – на 41,7 млн грн, (+38%).

Доходи районного бюджету за 9 місяців 2016 року склали 212,0 млн грн, 102,9% до планових показників, у тому числі: надходження субвенцій склали 148,9 млн грн, 91,3% до плану, власні доходи склали 63,0 млн грн, 147,6% до плану та 198,7% до відповідного періоду минулого року.

Видатки по районному бюджету за 9 місяців 2016 року склали 188,5 млн грн, 62,3% до річного плану, втому числі: на освіту – 63,7 млн грн, 67,5% до річного плану; на охорону здоров’я – 33,4 млн грн, 68,7% до річного плану; на соціальний захист населення – 78,0 млн грн, 55,4% до річного плану; на культуру 6,2 млн грн, 69% до річного плану. У порівнянні з відповідним періодом минулого року видатки по районному бюджету за 9 місяців 2016 року в цілому збільшились на 40,5%. Заробітна плата працівникам бюджетних установ виплачувалась своєчасно та в повному обсязі.

Проведено роботу з підключення усіх розпорядників бюджетних коштів до електронної системи публічних закупівель. Через ProZorro придбано товарів на загальну суму 8,5 млн грн., загальна сума економії бюджетних коштів становить – 1,3 млн грн.

Про здійснення виконавчим комітетом Іванівської сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади у 2016 році доповіла сільський голова Меланія Щербак.

Перед присутніми виступив військовий комісар Ігор Богданевич. Він проаналізував стан справ, у розрізі сільських рад, щодо проведення осіннього призову-2016 та залучення осіб на контрактну армію.

По завершенню колегії, керівникам структурних підрозділів Юрій Савчук дав відповідні завдання та терміни їх виконання.