Голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук взяв участь у засіданні колегії , яка відбулася під головуванням в.о.голови райдержадміністрації Юрія Савчука. На порядок денний засідання винесено питання про підсумки соціально-економічного  та  культурного розвитку  Білоцерківського району та про підсумки виконання районного та місцевих бюджетів району за І-ше півріччя 2016 року.

Районна влада при належній взаємодії з органами місцевого самоврядування, керівниками суб’єктів господарювання найбільшу увагу зосереджує на найважливіших питаннях,  які викликані потребою сьогодення. Зокрема це:  проведення енергозберігаючих заходів; підтримка мобілізованих осіб; соціальне забезпечення населення, в т.ч. і тимчасових переселенців.

До  уваги присутніх із інформацією про короткі підсумки виконання основних соціально-економічних показників за І півріччя 2016 року виступила начальник відділу економічного прогнозування та інвестиційної діяльності райдержадміністрації Тетяна Криворучко. Вона наголосила, що на сьогодні  середня заробітна плата складає 2980,5 грн., що на 621,5 грн. більше ніж у І півріччі 2015 року. Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах району відсутня. За звітний період створено 347 нових робочих місць, що на 36% більше в порівнянні з відповідним періодом 2015 року. Середній розмір пенсії  збільшився порівняно зі станом на 01.07.2015 на 146 грн. і становить 1513 грн. або 133,9% прожиткового мінімуму (1130 грн.).

Одним із проблемних питань залишається велика кількість застрахованих осіб, які одержують заробітну плату в розмірі меншому, ніж законодавчо встановлений мінімум.

Виступаюча наголосила, що найбільшими “мінімізаторами” в районі є ТОВ “Візит”, де із 1334 працівників 271 одержав в середньому по 1228 грн., та ТДВ “Узинський цукровий комбінат”, де 65 працівників одержали за квітень в середньому по 557 грн. Далі Тетяна Давидівна проаналізувала стан справ по кожній галузі.

Бюджетоутворюючими підприємствами залишаються ТОВ «Антонівський м’ясокомбінат», філія «БМК» ТОВ «ТЕРРА-ФУД»,  ТОВ «УкрЮг», ПП «Меблева фабрика «Веста», ТДВ «Узинський цукровий комбінат», ТОВ «Візит»,  ТОВ «Інтеко Констракшн».

Реалізація продукції здійснювалася згідно угод оптової реалізації з підприємствами мережевої торгівлі (ТОВ «УкрЮг», ТОВ «Антонівський м’ясокомбінат», ТОВ “Візит”, філія «БМК» ТОВ «ТЕРРА-ФУД») Переважними галузями, які формують обсяги промислового виробництва району є:  харчова, меблева, добувна та інші. Підприємства району здійснюють зовнішньоекономічну діяльність з партнерами близько 15 країн світу. Обсяг капітальних інвестицій зосереджено в агропромисловому секторі. В районі налічується 14 підприємств, в статутному фонді яких є частка іноземного інвестора.

Найбільшу питому вагу в структурі промислового виробництва займає виробництво продуктів харчування – 72,0 %, виробництво меблів та виробів із деревини  — 25,5 %, добувна промисловість – 2,0%, машинобудівна – 0,5%.

Завдяки внесеним змінам до бюджетного кодексу місцеві бюджети виконані в повному обсязі, для більшої ефективності місцевої влади та незалежності від центрального апарату управління проходить наразі об’єднання в громади.

Начальник управління фінансів Анатолій Титаренко доповів про підсумки виконання районного та місцевих бюджетів Білоцерківського району за І-е півріччя 2016 року”.  Анатолій Олексійович проаналізував доходну частину, вказавши, що доходи по зведеному місцевому бюджету на перше півріччя заплановані  в сумі 132,5 млн. гривень, фактичне надходження склало 179,3 млн. гривень, що становить 135,3% до планових показників та 152,8% до попереднього року, в тому числі: власні доходи склали 69,3 млн. грн.., 194% до плану, та 167,9% до попереднього року. По виконанню планових показників по доходах Білоцерківський район в Київській області знаходиться на 4 місці серед 39 місцевих бюджетів, а по темпах приросту надходжень до попереднього року на 5 місці. Вказав і проблемні місця Проте по деяких показниках ми відстаємо від більшості районів Київської області, а саме: по темпах приросту земельного податку ми знаходимося на 17 місці, по єдиному податку – на 17 місці, по акцизному податку на 21 місці.

В порівнянні з попереднім роком зменшили надходження в цьому році 3 сільські ради:

— Матюшівська – на 195,7 тис. грн.., або на 41,6%,

— Макіївська – на 4,6 тис. грн.., або на 5,1%.

— Храпачівська – на 33,3 тис. грн.., або на 13,1%.

Доходи районного бюджету за перше півріччя 2016 року склали 142,8 млн. грн., 127,5% від планових показників, та на 56,4% більше за відповідний період минулого року. Із загальної суми надходжень: власні доходи склали 34,2 млн. грн., 201,3% до планових показників та 196,5% до відповідного періоду минулого року. Основні платники податків (бюджетоутворюючі): Білоцерківський молокозавод, Держлісгосп, «Укрпродакорд», бюджетні установи та ряд сільськогосподарських підприємств.

Видатки по зведеному бюджету на 2016 рік заплановані в сумі 322,9 млн. гривень, фактичне виконання за перше півріччя 2016 року становить 166,3 млн.. гривень.,що становить 51,5% від річного плану та 149,3% до відповідного періоду минулого року. Питома вага видатків на соціальну сферу становить 98,3%. На оплату праці працівникам бюджетної сфери виділено 60,9 млн. гривень, 79,6% від загальної суми видатків, на енергоносії 10,5 млн. гривень, 13,7%.

Видатки по загальному фонду районного бюджету за перше півріччя 2016 року в порівнянні з відповідним періодом 2015 року збільшились на 43,9 млн. грн.

До місцевих бюджетів району по спеціальному фонду надійшло 13,3 млн. грн.., в тому числі до районного бюджету надійшло 6,2 млн. грн., що становить 168% від річного плану та в 2,8 рази більше за відповідний період минулого року.

Разом загальний та спеціальний фонд по районному бюджету склав 149,1 млн. грн.., 56,9% до річного плану та 156,3% до відповідного періоду минулого року.

Видатки по спеціальному фонду зведеного місцевого бюджету склали 12,9 млн. грн.. в тому числі по бюджету розвитку 6,9 млн. грн..

По районному бюджету касові видатки за перше півріччя 2016 року по спеціальному фонду склали 6,1 млн. грн.., в тому числі по бюджету розвитку 0,6 млн. грн.

По завершенню колегії, керівникам структурних підрозділів Юрій Савчук дав відповідні завдання та терміни їх виконання.