5 січня  голова Білоцерківської районної ради Василь Зеленський зібрав робочу нараду, на якій  обговорили  перспективи розвитку Комунального некомерційного підприємства «Білоцерківська  центральна районна лікарня» На нараду були запрошені голови усіх об’єднаних територіальних громад  Білоцерківського району.

Василь Васильович озвучив, що керівництво Маловільшанської громади готові взяти районну лікарні на баланс громади, але за умови співфінансування усіх громад району. Керівники громад розуміють про необхідність передачі районної лікарні – у комунальну власність Маловільшанської громади. Повноваження і ресурси переходять із районів у громади, районна лікарня з цього року має бути у комунальній власності громади.  А тому на зібранні обговорили питання про спільне  фінансування лікарні вторинного рівня медицини.  Голова ради наголосив, що дане питання сьогодні є надважливим, головна мета — досягти спільного рішення щодо дій для збереження районної лікарні в Білоцерківському районі, враховуючи реформи медичної галузі, які зараз проходять в Україні. Саме тому, необхідно усім  відстояти спільну позицію.

Своє занепокоєння станом справ висловив головний лікар району Олександр Лопот. Він нагадав, що лікарня працює з 1985 року і розрахована на 300 койко місць. Сьогодні обслуговується 150 койко місць. Він наголосив, що всі працівники лікарні вклали в неї свою душу, знання, професіоналізм,  робили все для того, щоб лікарня мала не тільки серйозну матеріальну базу, досвідчених, професійних лікарів, а була однією з найкращих в області.

Емоційно й аргументовано виступали учасники наради. Питання збереження лікарні – це питання життя району, тому треба всім разом зосередитися на вирішенні даного питання.  Керівники дійшли згоди, що потрібно провести необхідні фінансові розрахунки, та  прийняти правильне виважене рішення.

«Лише при співфінансуванні Маловільшанська громада матиме змогу утримувати лікарню, яка зараз є районною. Медичні послуги в лікарні вторинного рівня і надалі оплачує держава, а умови, в яких ці послуги надаються уже в цьому році забезпечує громада», — пояснив головний лікар Олександр Лопот.

Василь Зеленський підсумував проведене обговорення. Територіально районна лікарня розташована в м.Біла Церква,  займає вигідне географічне розташування, має зручне транспортне сполучення  й,  фактично є міжрайонним закладом охорони здоров’я, — гарну матеріально-технічну базу та висококваліфікований кадровий склад, тож є всі умови для надання якісних медичних послуг для обслуговування жителів району. Дана розширена нарада дає можливість детально вивчити питання.