Історично склалося так, що Новий рік в Україні відзначається двічі: 1 січня за новим, григоріанським календарем, і через два тижні – за старим, юліанським стилем. 14 січня – день пам’яті св. Василія Великого, архієпископа Кессарії Каппадокійської. Все свідоме життя він проповідував вчення Ісуса Христа і користувався великою повагою серед віруючих. Українці шанують чесноти святого і увічнили його ім’я в щедрівці  такими словами: «А що другий празник – святого Василія! Радуйся, ой радуйся, земле, син Божий народився!».

Споконвіку, напередодні старого Нового року, за давньою народною традицією, справляють Щедрий Вечір – веселе українське свято з обрядами, забавами та багтою кутею. За народними традиціями, у цей день всім слід весело гуляти, а молоді – щедрувати: ходити по оселях з побажаннями господарям щастя, здоров’я та достатку.

Ось і сьогодні, 14 січня, Білоцерківську районну раду не обминули щедрувальники. З віншувальними словами, щедрівками, вітаннями та піснями завітали учні Шкарівської гімназії, вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості під керівництвом Зінаїди Литвин,  та фольклорний колектив «Родинонька» с.Дрозди.

Вбрані в яскраві народні костюми, діти з радістю ділились гарним настроєм, щирістю душі та найкращими побажаннями на Новий рік. Дзвінким переливом лунали дитячі голоси, бажаючи посадовцям здоров’я, достатку, здійснення мрій, всіляких гараздів, і саме головне — миру.

Голова районної ради Володимир Шевченко зазначив, що дуже добре, коли традиції українського народу не забуваються, а навпаки відроджуються. Особливо в такі тяжкі часи, як зараз, і це ще один доказ того, що наша держава духовно багата.

Володимир Олексійович та Анатолій Петрович вручили гостинці і подякували за щирі побажання, адже за народним повір’ям те, що побажають щедрувальники, обов’язково має здійснитися.