Теплі осінні дні для освітян та школярів особливо очікувані. Ритм будівельних робіт у приміщеннях та на територіях освітніх закладів завершується, адже ось-ось перше вересня.

Мені дуже приємно відзначити сьогодні, що увага до освіти з боку держави, депутатського корпусу, органів місцевого самоврядування відчувається не лише в переддень  свята 1-го вересня, а постійно й систематично.

Розвиток освітньої галузі йде в масштабах державних Програм і, безумовно, стане важливою віхою на шляху до кращого майбутнього нашого народу. Освіта за своїм призначенням завжди в курсі реалій життя й залишається опорою суспільства тільки тому, що вона стабільна, виважена, законослухняна.

Весь депутатський корпус, особисто я  ніколи не залишалися осторонь від проблем освіти. Головна мета – надати умови для розвитку позитивних ідей і звершення успішних справ професіоналами. Вчителі забезпечують навчання і розвиток дітей, а ми  забезпечуємо умови для перебування в школі дітей і роботи педагогів. Я хочу відмітити роботу районного відділу освіти, й без перебільшень, уміле керівництво начальника відділу Оксани Павлівни Кравченко, яка завжди тісно співпрацює з органами виконавчої влади, депутатами усіх рівнів.

Судіть самі. Лише за цей рік позитивних змін і зрушень в освіті сталося багато.

Завдячуючи суттєвій підтримці нашого земляка, заступника голови Київської обласної ради  Стариченка Миколи Анатолійовича, учні Озернянської школи І-ІІІ ступенів та Яблунівкого НВК розпочали навчальний рік в утеплених, затишних приміщеннях. На капітальний ремонт з обласного бюджету виділено майже 3 млн. грн.

У Яблунівському НВК завершуються роботи по переведенню дошкільного відділення до приміщення школи, що дасть можливість забезпечити необхідний температурний режим з одночасною економією коштів на опалення (100 тис. грн. на сезон). Малюки матимуть сучасний комфортний садочок з гарними меблями, іграшками.

У Шкарівській ЗОШ, яка є опорним навчальним закладом, завершилися роботи по капітальному ремонту даху й облаштування гімнастичних залів, капітальному ремонту окремих класних кімнат.

У ряді шкіл встановлено 194 вікна при потребі заміни 663. Також завершено процедуру електронних закупівель на встановлення пластикових вікон на загальну суму 301 тис.грн., придбання цифрової лабораторії на суму 399 тис.грн. для Шкарівської ЗОШ, придбання спортивного обладнання для шкіл на 180 тис.грн.

До кінця поточного року планується подальша заміна вікон на загальну суму понад 400 тис.грн. (кошти державного, районного, місцевих бюджетів).

Проведені якісні ремонти спортзалів у Сорокотязькому НВО, Биковогребельському НВО,Пилипчанському НВК, Маловільшанській ЗОШ №2, Матюшівській ЗОШ.

За підтримки сільських рад окремі школи мали змогу залучити спецкошти на проведення  ремонтів загальною сумою 307тис.грн.

ТомилівкаНові дитячі майданчики відкрито в селах Піщана,  Храпачі, Томилівка та Скребиші, на будівництво яких виділено по, майже, 50 тис грн. з бюджетів місцевих рад та спонсорських коштів. Виділені кошти Шкарівською сільською радою на облаштування нового майданчика для дитячого садочка.

Протягом весняно-літнього періоду проводилися роботи щодо впорядкування парку шкільних автобусів. Зараз триває капітальний ремонт Макіївського автобуса, необхідні кошти (110 тис. грн) виділені з районного бюджету..

За кошти Сухоліської і Терезинської сільських рад придбано через електронну систему комп’ютерну техніку на загальну суму 237 тис.грн.

За кошти обласного бюджету будуть придбані меблі для кабінетів хімії і біології, електронних робочих місць для вчителів Шкарівської ЗОШ.

Крім того, для опорного закладу з державного бюджету  виділено 399 тис. грн. для придбання надсучасної цифрової лабораторії на зразок встановленої у Фурсівській ЗОШ.

Також Шкарівською сільською радою виділено 200 тис. грн. для придбання сучасної комп’ютерної та відеотехніки, яка активно й ефективно має використовуватись у навчально-виховному процесі сучасного закладу освіти.

З ініціативи депутатського корпусу районної ради на моєму особистому контролі перебуває питання  виділення коштів на будівництво дитячого садочка, що у Фурсах. Питання успішно вирішено. За рахунок фонду  регіонального розвитку  з державного бюджету виділено 4,6 млн. грн.

Вчителі, які доїжджають до місця роботи з інших населених пунктів щорічно забезпечуються безкоштовними проїзними квитками. Також зазначу, що заборгованості по заробітній платі освітянам немає. Нам вдається зберегти надбавку (20% для вчителів і 50 % для бібліотекарів) за престижність праці.

Перелік позитивних змін і досягнень можна ще продовжити і все ж в освіті, як і в будь якій іншій галузі, багато поточних справ, які потребують вирішення. Проблеми є завжди, але якщо вони на постійному контролі у відділі освіти та в районній владі, то є впевненість що вирішення їх буде безперечним.

Дорогі діти, вчителі, батьки!

Щиро вітаю всіх вас із святом 1-го дзвоника. День знань став по-справжньому всенародним святом молодості і надій.

Під керівництвом мудрих і досвідчених наставників ви, діти, будете отримувати безцінні знання та вміння, опановувати майбутніми професіями, закладати основи свого самостійного життя.  Від вашої старанності, працьовитості та цілеспрямованості буде залежати не тільки ваш успіх, але і доля завтрашньої України

Щира вдячність вам, дорогі педагоги, за ваш нелегкий труд, який вимагає віддачі, душевних сил, значного напруження. Саме ви виховуєте молодь у дусі патріотизму і любові до Батьківщини.

Нехай новий навчальний рік порадує успіхами учнів та принесе задоволення від плодів вашої праці. Хай завжди вам вистачає сил і мудрості на нові творчі ідеї. Бажаю миру, добра й злагоди!

Віталій Гринчук- голова Білоцерківської районної ради