28 січня у Білій Церкві відбулися урочистості з нагоди 100-річного ювілею газети «Замкова гора». Саме  6 січня 1920 року вийшов у світ перший номер нашої найвідомішої, найстаршої газети Київщини, справжнього літопису Білої Церкви, яка зараз має назву — «Замкова гора». Народжена в бурхливий для країни час, пройшовши разом з нею через перемоги й звершення, труднощі й випробування, газета завжди залишалася шанованим і авторитетним виданням. Залежно від викликів епохи газета змінювала назву, але колектив редакції завжди відчував ритм часу.

Зі славним ювілеєм колектив та ветеранів регіональної газети Надросся “Замкова гора” вітали голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко та в.о. голови райдержадміністрації Юрій Савчук.

У своєму виступі Юрій Савчук відмітив, що газету творить високопрофесійний колектив, завдяки якому видання завжди було і досі лишається цікавим, авторитетним та шанованим виданням серед своєї читацької аудиторії.

«Ви гуртували навколо себе аудиторію вимогливих та вірних читачів, які й сьогодні серед великого розмаїття преси обирають саме “Замкову гору”. Це і є нагорода за професійність та компетентність, за вміння відчувати пульс життя та оперативно реагувати на потреби читачів, вести з ними активний діалог-,” звучало у вітальному слові Володимира Шевченка.

Голови відзначили Грамотами та грошовими преміями працівників та ветеранів славного колективу. Головному редактору газети Вірі Строкач було присвоєно звання «Почесний  член Золотого фонду Білоцерківського району»  з наданням матеріальної винагороди.

Вітання звучали від заступника міського голови Катерина Литвиненко, депутата Київської обласної ради Петра Мороза, сільських голів  Білоцерківського району, члена «Золото фонду» Білої Церкви та району, Почесного громадянина Білої Церкви Василя Дудника, друзів та колишніх співробітників газети: письменника Андрія Гудими, журналіста, письменника, композитора, члена «Золотого фонду» Білої Церкви й району та Почесного громадянина Білої Церкви Анатолія Кульчицького, директора Білоцерківської школи мистецтв №1 Лесі Крижешевської, партнерів та друзів газети Ніни Дудко, Володимира Саніна, активної дописувачки газети Жанни Черницької.

Газета успішно стартувала у друге століття, тож всі бажали творчих пошуків, блискучих ідей, невичерпного натхнення та наполегливості у реалізації нових проектів. Доповненням до вітань стали подарунки, нагороди та квіти.

Звучали українські пісні, зачаровувала музика місцевих співаків та музикантів. Зі словами щирої дяки за підтримку та співпрацю виступила Віра Строкач — редактор газети. Під час заходу хвилиною мовчання вшанували працівників редакції, які, на жаль, вже пішли з життя.

Зауважу: Протягом багатьох десятиліть «Замкова гора» була єдиним регіональним часописом. Газета виходила 4 рази на тиждень. Інформація готувалась оперативно і професійно. В полі зору журналістів були всі аспекти життєдіяльності міста. На сторінках газети віддзеркалюються актуальні теми суспільно-політичного життя, освіти, охорони здоров’я, комунального господарства, культури. Широко і різносторонньо висвітлюються молодіжні, соціальні, екологічні проблеми. Систематично з’являються нові рубрики і тематичні сторінки.

Газета «Замкова гора» впродовж багатьох десятиліть залишається виданням, яке користується популярністю в читацької аудиторії. І це не випадково — адже в колективі редакції працювали і працюють захоплені своєю справою люди, неспокійні і небайдужі, справжні професіонали. Білоцерківці пам’ятають злободенні матеріали, які виходили з-під пера її редакторів С.Ганічева, Г.Клепки, В.Адаменка. Про суспільне життя міста писали Г. Заблоцька, В.Шугалія, проблеми промислового розвитку – В. Оваденко. Різноманітні теми висвітлювали журналісти В. Строкач, П. Гурський, О. Куценко, В. Коротков, Г. Чурилова, С. Березіна, О. Калашник, Т. Зозуленко, Ю. Дусанський, В. Цейтлін, Г. Шкрібляк. Цікавими були фоторепортажі Д.Злобінського, В.Животова, В.Металенка, В.Лисенка. Газета не виходила в світ і без її «головного інженера» — на той час відповідального секретаря Н.Нікольнікової. В колективі редакції зростали, набували професійного становлення журналісти, які зараз працюють в інших ЗМІ нашого міста, багатьом з них саме «Замкова гора» (колишній «Ленінський шлях») дали путівку в життя.