На території Маловільшанської сільської ради під керівництвом Миколи Бузинного працює Білоцерківська дослідно-селекційна станція Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків Української академії аграрних наук,  яка здійснює науково-дослідницькі роботи згідно програм Інституту.

Працівників та пенсіонерів господарства турбує питання щодо захисту прав громадян на свою частину земельного та майнового паю. Під час масової приватизації, яка відбулася в Україні, працівники господарства були обділені. Під гаслом, що дане господарство є державним підприємством, а його землі необхідні для проведення наукових досліджень, працівникам було відмовлено  у роздержавленні та приватизації.

Щоб пройти процедуру розпаювання, потрібно провести збори трудового колективу і прийняти відповідне рішення більшістю голосів (50%+1). Лише тоді можна звертатися  до керівництва інституту  біоенергетичних культур і цукрових буряків національної академії аграрних наук України, щоб отримати дозвіл на розпаювання та приватизацію частини землі, адже для здійснення науково-дослідницької роботи ДП БЦ ДСС також повинна залишитися частка землі.

5 липня громада села вирушила в Київ на зустріч з керівництвом інституту  біоенергетичних культур і цукрових буряків національної академії аграрних наук України. Представники Академії пообіцяли громаді, що сприятимуть у вирішенні даного питання.

12 липня у сільському будинку культури відбулися загальні збори трудового колективу та пенсіонерів ДП «Дослідно-селекційна станція» з питань можливого розпаювання земель державної власності працівників цього підприємства. Підтримати  громаду села та довести рішення до логічного завершення на збори прибули заступник голови Київської обласної ради Микола Стариченко, депутати Київської обласної ради — Борис Панченко, Анатолій Даниленко, Олександр Поляруш, депутат районної ради Володимир Шевченко, радник голови Білоцерківської районної ради Сергій Потапенко, Маловільшанський сільський голова Людмила Маринич, керівник підприємства Микола Бузинний.

Звісно, це питання турбує не лише громаду, їх проблемами переймаються й депутати.

На зборах трудового колективу було вирішено скласти список осіб, які відповідно до Земельного законодавства України мають право на отримання земельної частки (паю) як члена сільськогосподарського підприємства та з інших підстав. Після цього звернутися до керівництва Української академії аграрних наук для вирішення питання по суті.

Анатолій Даниленко пообіцяв громаді, що особисто буде вести перемовини з представниками академії.

Заступник голови Київської обласної ради Микола Стариченко запевнив, що в свою чергу депутати облради звернуться також до керівництва Академії, щоб позитивно вирішити дане питання.

Питання серйозне, люди налаштовані емоційно, але, все ж таки, депутати посіяли зерно впевненості у вирішенні даного питання. А Анатолій Даниленко, впізнавши  серед громади свою знайому Лідію Іванівну Мацупу,  підійшов до неї й душевно, по-родинному вони разом  затягнули українську пісню. Зал їх підтримав і на ноті віри та надії збори трудового колективу завершилися.