Шановане в народі свято Маковея, 14 серпня, припадає на ту пору, коли в селах завершуються польові роботи, наповнюються новим урожаєм комори, а гостей зустрічають запашними короваями з нової пшениці. Саме в такий чудовий час дружня громада с.Глушки Білоцерківського району святкувала День села – у привітній атмосфері, з жартами, усмішками та піснями.

Аби поздоровити громаду села зі святом, на гостини завітали – сільський голова Валерій Дубовий, помічники народного депутата України В.Гудзенка Людмила Веряскіна та Євгеній Гудзенко, радник голови Білоцерківської районної ради Василь Павловський, керівник ТОВ «Агрофірма «Глушки» Віктор Яровий. У своїх вітаннях гості подякували жителям с.Глушки за працелюбність, запашні короваї, які є справжніми витворами мистецтва, й той патріотизм, завдяки якому живе українське село.

«Доброю традицією на Білоцерківщині стало відзначати свята, що об’єднують громаду в єдину родину, адже кожне село – це маленька родина, без якої немає нашої  держави», — говорив В.Павловський. Він побажав жителям Глушок  міцного здоров’я, достатку, сімейної злагоди, благополуччя та мирного неба. Під дружні оплески присутніх найкращим представникам громади вручили подяки та грошові винагороди народного депутата, грамоти та подарунки від виконкому сільської ради.

Зі щирими словами привітань до жителів с.Глушки звернувся Віктор Яровий, керівник ТОВ «Агрофірма «Глушки». Він згадав імена тих людей, які зробили найбільший внесок у розвиток села, творили його історію й відзначив жителів села подарунками.

Напередодні Медового спасу дружня громада с.Володимирівки, зібралася на святкування й приймала вітання від добрих та щирих друзів. Про День села тут говорять як про найсердечнішу урочистість, адже Володимирівка для всіх її жителів є тим місцем, що дає змогу черпати сили, зцілює душу, серце й розум, дарує відраду очам.

Ольга Костина — Вільнотарасівський сільський голова  дякувала працьовитим людям, які своєю щоденною працею роблять вагомий внесок у розвиток як рідного села, так і Білоцерківщини в цілому, дякувала громаді  за проявлений патріотизм та турботу про українських військових.

Теплими словами вітань згадали ювілярів та іменинників,  інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО, працьовитих людей. Сьогодні Володимирівка живе, працює, розвивається, підтримує прадавні звичаї й традиції, однією з яких, власне, є встановленням Маковея – прикрашеного пахучим зіллям кількаметрового стовпа. До речі, Володимирівка – одне з небагатьох сіл не тільки Київщини, але й України, де зберігся цей звичай. Тож після завершення концертної програми, коли вже звечоріло, представники дружньої громади с.Володимирівка, заходилися прикрашати Маковея.

Окрасою вечора стали народні пісні у виконанні учасників народного фольклорного ансамблю «Вербиченька» та ансамблю «Берегиня». Саме такі заходи й дозволяють усвідомити, що єднання, повага та взаєморозуміння між людьми й є тією спільною основою, що дозволяє бути ще сильнішим, перемагати й долати будь-які труднощі – заради прийдешніх поколінь, заради щасливого майбутнього України.