Вже традиційно на Покрову Пресвятої Богородиці в селі Мазепинці Білоцерківського району козаки МГО «Білоцерківська Січ» відзначили День українського козацтва та День Захисника України. Це природно, адже Покрова була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.

14 жовтня в Мазепинцях, біля церкви Святителя Миколая і в Меморіальному комплексі парку козацької слави, ішов «благодатний дощик до доброго врожаю на наступний рік», панував піднесений настрій.

Розпочалися урочистості зі святкового богослужіння, яке відправив настоятель храму 5отець Андрій Банах. Він привітав усіх присутніх із днем Покрови Божої  Матері. Згадав давні джерела, що знаменують зародження свята. Ведучи мову про те, що Покрова стала Днем українського козацтва, священик зауважив:

«Відколи козацтво взяло за заступницю Божу матір, свято Покрови невід’ємно пов’язано з козаками та мужніми захисниками. Центральний храм на Січі був Покрови Пресвятої Богородиці. Після зруйнування Запорізької Січі 1775 року козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці, бо знали, що вона ніколи їх не покине. Є ікона, на якій Божа матір покриває покровом козацтво, гетьманів, духовенство, тим самим показує своє заступництво за тих людей, які своє життя покладали за православну віру, за весь християнський український народ…».

Учасники богослужіння помолилися за упокій душі одного з найвеличніших державних діячів України Івана Мазепи. На молебні були присутні жителі Мазепинців, гості керівники району і, звичайно, козаки МГО «Білоцерківська січ». По закінченні молитви учасники урочистостей поклали вінки до підніжжя пам’ятника Івану Степановичу Мазепі.

До речі, пам’ятник гетьману в Мазепинцях – перший в Україні та Європі. Ініціатором, dsc03790натхненником та спонсором встановлення пам’ятника Мазепі у його родовому селі став відомий український меценат, американець українського походження Мар’ян Коць. Встановлювали монумент за участі Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого. Автор проекту пам’ятника – скульптор Євген Горбань.

На п’єдесталі пам’ятника викарбувані роки правління гетьмана (1687-1709) та рядки з однієї із дум Івана Мазепи: «А за віру хоч умріте і вольностей бороніте». Навколо посаджений невеликий ялиновий парк. А сам постамент обрамлений кущами калини, які в осінні дні особливо привабливі.

В урочистостях взяли участь голова правління колективного підприємства img_9554«Білоцерківхлібопродукт», генерал-хорунжий Іван Шилов, заступник голови районної ради Анатолій Чичикало, в.о.голови  райдержадміністрації Юрій Савчук, отець Андрій, Дроздівський сільський голова Галина Морська, воїни учасники АТО, голови місцевих рад району, громада села, козаки “Білоцерківської Січі”.

Символічно, що того дня до пам’ятника Мазепі з квітами в руках прийшли школярі. Є спадковість поколінь! Свято продовжувалося в Меморіальному комплексі парку козацької слави біля Поклінного хреста.

Голова правління колективного підприємства «Білоцерківхлібопродукт», генерал -хорунжий Іван Шилов сказав, звертаючись до учасників святкувань:

«Гасло українських козаків: «Бог, Україна, честь». І цим все сказано. Бог – це духовність. Це те, що має об’єднувати націю. Патріотизм – це те почуття і та людська якість, яка має бути в кожного українця. Козацтво в Україні – це не забавка.

Це історичний факт сьогодення. Бо є історія козацтва, є дух козацтва і, слава Богу, є img_9541люди, які зуміли об’єднати патріотів на добрі справи. Мені приємно, що в школах Білої Церкви є козацькі, кадетські класи. Мені приємно, що сьогодні ми святкуємо на цій святій мазепинській землі наші свята. Я думаю, що ці традиції триватимуть, і в козацтва є майбутнє. Бо козаки завжди боролися за правду, а правда невмируща.

І коли ми сьогодні були в церкві на святій молитві в честь цього чудового свята, в душі було велике бажання сказати всім:«Любіть Україну, бо це наша Батьківщина. Бережіть нашу історію, бо це наше минуле й майбутнє, будьте щасливі й здорові, живіть в мирі і злагоді на довгі-довгі роки».

Ось так згадували «велику історію маленького села» і відзначали Покрову, День козацтва та День захисника України.