Майже 20 років  років тому міжнародна компанія «Сингента» робила перші кроки, освоюючи український ринок. Тепер обсяги їх бізнесів збільшилися у десятки разів. ТОВ «Сингента», це дослідницький відділ на території селекційної станції Маловільшанської сільської ради. На спільних майданчиках упродовж усіх цих років партнери активно співпрацювали, не переставали ділитися досвідом під час традиційних Днів поля. Тож під час відвідин дослідно-селекційної станції в.о. голови Білоцерківської районної ради Анатолій Чичикало та  керуючий справами виконавчого апарату Володимир Шевченко побували на полях та  поспілкувалися з керівником станції Олександром Лісківським.

Під час презентації компанії, Олександр Степанович наголосив, що від часу свого заснування «Сингента» досягла значних успіхів і на сьогоднішній день є одним із лідерів світового агробізнесу. До портфоліо компанії входить понад 80 засобів захисту рослин, а також велика кількість гібридів і сортів насіння польових та овочевих культур. В українському відділенні компанії працює більше 300 фахівців, серед яких багато кандидатів сільськогосподарських наук. Вони працюють в Київській, Одеській, Полтавській, Дніпропетровській, Херсонській, Черкаській областях.

Під його керівництвом працюють 9 агрономів та працівники, які обслуговують техніку. Компанія веде бізнес чисто, прозоро. Фахівці забезпечені соціальним пакетом. Дослідно-селекційна станція співпрацює з інститутом захисту рослин та інститутом цукрових буряків. Компанію «Сингента» вирізняє високоякісна продукція, інтегрований підхід до вирішення поставлених завдань та використання переваг сільського господарства України.

Для компанії кожний рік є новим. Завдяки передовим науковим знанням та інноваційним рішенням 28 000 фахівців у понад 90 країнах світу працюють з метою вдосконалити сучасні підходи до вирощування рослин.

З минулого року деякі зміни відбулися в плані ведення бізнесу. «Сингента» — це провідна агрохімічна компанія, яка прагне підвищити рівень продовольчої безпеки у світі, даючи можливість мільйонам сільгоспвиробників раціональніше використовувати наявні ресурси. «Сингента» лідер серед напрямку гібридизації соняшнику і не лише в Україні.

Керівник розповів про план успішного зростання: отримання більше продуктів харчування, менше відходів, збільшення біорізноманіття, зміцнення дрібних фермерів. Прокоментував статистику успіху компанії. Лише на розробку нових технологій витрачається 1300000000 у.о.

Олександр Лісківський розповів, що вже 5 років проводять на своїх полях перевірку зимостійкості гібридів. Маленькі діляночки перебувають у реальних температурах.

З 2011 року Олександр Степанович вів напрямок досліджень, до роботи якого залучав студентів. Адже наша країна повинна готувати кваліфікованих аграріїв. Також, він повідомив, що в Україні діє «Програма STEМ» агрономічного профілю. Адже за STEМ – фахівцями майбутнє!

Цікаво було почути, що на станції  працює безпілотний літальний апарат  Дрон, запрограмований на виконання  спектральних аналізів,  фотографування дослідів

Сьогодні Білоцерківська дослідна станція розміщується всього на 30 га землі, що не уможливлює розвиватися на повну силу. Адже компанія розглядає  будівництво модульної станції, на яку потрібно ще сумарно 24 га землі. Тож зустріч із керівниками районної ради не пройшла даремно. У цей же  день питання вирішували спільно з керівниками виконавчої влади. Маємо надію, що воно вирішиться швидко і  успішно.

Зазначу, керівництво станції завжди підтримують Білоцерківську районну лікарню,  допомагають бійцям 72-ї бригади, не залишають поза увагою соціальну сферу Маловільшанської громади…

У результаті обговорень були висловлені пропозиції, побажання та критичні зауваження щодо покращення й удосконалення проведення науковцями досліджень. У цілому, огляд дослідів продемонстрував високий потенціал наукових розробок фахівців.

«Ми пишаємося історією нашої компанії, яка вивела нас на позицію світового лідера. За кожною цифрою — кропітка робота людей. Хоча в сучасному вигляді компанія «Сингента» розпочала свою діяльність лише у 2000 році, засновано її на давній виробничій традиції, якій вже понад 250 років. Ми рішучі у своїх намірах зберегти родючі землі від деградації, сприяти підвищенню біорозмаїття і відродженню сільських громад»,-резюмував зустріч Олександр Лісківський.