Експерти регіонального офісу з впровадження децентралізаційної реформи Київського РВ АМУ, ініціювали зустріч з головами сільських громад та представниками Узинської міської ради (Білоцерківський район), запросивши до участі в ній і очільників району. Така зустріч відбулася сьогодні за участі в.о.голови Білоцерківської райдержадміністрації Савчука Ю.С., керуючого справами районної ради Шевченка В.О., Узинського міського голови Охріменка О.Г., голів сільських рад, що мають увійти до Узинської міської об’єднаної територіальної громади (20 населених пунктів), яка в числі 29  спроможних громад затверджена Кабінетом Міністрів України у Перспективному плану формування територій громад Київської області.

Ініціатива  міського голови Узина щодо утворення громади була підтримана та розглянута сільськими радами ще у 2015 році, і більшість з них дала згоду на таке об’єднання. Але окремі з них, зокрема Іванівська, що знаходиться на відстані 3-х км від адміністративного центру, не виявила бажання до такого об’єднання, ставши перепоною і для тих населених пунктів, які мають з нею спільні межі.

Працюємо на переконання. Але потрібно  населеним пунктам, що мають бажання об’єднатись, надати таку можливість, а для цього необхідно прийняття  Закону України так званої «олійної плями».

«Наша громада є спроможною і має величезну перспективу свого розвитку. Непросто, але ми здолаємо цей шлях, бо іншого шляху у нас немає» — переконаний міський голова Узина Олександр Охріменко та виявив свою готовність до активізації процесу утворення об’єднаної територіальної громади.

Його підтримали Острійський сільський голова Сергій Оленко  та Малоантонівський сільський голова Володимир Замула, та наголосили на тому, що реформа децентралізації дуже потрібна і правильна.

(Тетяна Ревенко, регіональний консультант з питань комунікацій у Київській області)