20 лютого у Білоцерківському районі відбулися заходи з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Голова Білоцерківської райдержадміністрації Геннадій Джегур, заступник голови районної ради Анатолій Чичикало, голова Іванівської сільської ради Меланія Щербак, учні Іванівського НВК та жителі села зібралися біля каплиці Святителя Миколая Мирлікійського Чудотворця, щоб згадати Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє.

«Герої не вмирають! Цими словами вся Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок Майдану, які загинули за свою країну, свій народ, для яких такі поняття, як «справедливість», «гідність», «свобода», «незалежність» були ціннішими ніж їхні життя.

Гірко усвідомлювати, що в новітній історії України сталися такі події, коли наші громадянські права та свободи і навіть сам факт існування держави опинилися під загрозою. Спочатку Майдан виборював право вибору, право бути почутим. Потім довелося боротися за право жити. Кращі з кращих гинули, та не здавались…І саме завдяки їхній безстрашності історія України назавжди змінилася», — відмітив у своєму зверненні Геннадій Джегур.

Поминальну панахиду за загиблими в Україні провів настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці о.Микола. Учні Іванівського НВК та аматорські колективи «Струмочок» (Іванівська сільська рада), «Василиха» (Василівська сільська рада) виконали пісні та вірші, присвячені загиблим майданівцям.

Пам’ять усіх загиблих під час Євромайдану та тих, хто поліг у зоні проведення антитерористичної операції, вшановано хвилиною мовчання. Потому до пам’ятного хреста Героям Небесної Сотні покладено квіти. Наостанок діти випустили у небо жовто-блакитні кульки як символ віри в Україну, миру на нашій землі і віри в щасливе майбутнє.

Загублені життя в ім’я свободи навіки закарбуються у наших серцях та пам’яті. Ми не маємо права забути, якою дорогою ціною далася нам можливість жити у вільній країні.

 

(за матеріалами сайту Білоцерківської РДА)