Аварія автомобіля з інсектицидами на Вінничині привернула увагу цілої країни. І це не дивно, річками отрута може рознестись ледве не на пів України.

Що відбулося насправді, нехай розбираються компетентні органи. Пересічних людей найбільше хвилює доступ до питної води та забруднення річки Рось.

Проби    води     річки     були доставлені в інститут екогігієни та токсикології                      ім. Медведя М.Л. для того, щоб встановити рівень забрудненості, і вже 10 червня спеціалісти не підтвердили інформацію, що в річку потрапив інсектицид «Нурал-В», який вважається небезпечним. Сподіваємось, що так і є й екологічне лихо омине усіх.

Але депутатів Білоцерківської районної ради занепокоїла неоперативність і розгубленість влади. Адже 200-не місто в надзвичайній ситуації мало запас води лише на одну добу.  Та й, побоюються, щоб сама ситуація через певний час не завдала шкоди населенню, як колись із Чорнобилем. Адже розпад хімічних елементів проходить до 10 тижнів  і більше, і це небезпечно.

Юрій Базяк — депутат районної ради негайно ініціював засідання  постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних та  водних ресурсів і екології. На засіданні зібралися: Володимир Шевченко — голова районної ради, заступник голови Анатолій Чичикало,  депутати — Михайло Борозинець, Володимир Кривенький, Олександр Махиня, Федір Хоменко, Любов Стороженко, працівники районної ради.

В розгляді даного питання взяла участь провідний інженер гідротехнік Басейнового управління Вигівська Олена Йосипівна. Вона відповіла на ряд питань, що турбували присутніх. Розповіла про ті першочергові заходи, які оперативно проводили гідротехніки – це і створення тимчасової загорожі греблі із вапна, й контроль верхів`я водойому…

Зрозуміло, що наука  сягає далеко і має тисячний перелік пестицидів, ядохімікатів тощо. І це в свою чергу зумовило реальні можливості створення ефективних протиотрут. Тож, у депутатів виникає питання щодо контролю  збереження даних препаратів.  Раніше цими питаннями займалася санепідемстанція, якої вже не існує.

Юрій Базяк поцікавився, чи проводився моніторинг гідроспоруд, адже виявилося, що 12 підземних свердловин, які існували ще в радянські часи і були здатні забезпечити місто питною водою, наразі замулені та непридатні до експлуатації. Щодо Білоцерківського району, то ряд споруд відносяться до компетенції органів місцевого самоврядування. Олена Вигівська  для прикладу навела Шкарівську сільську раду, де це питання правильно організовано.

Тривожна ситуація змушує депутатів порушити ряд важливих питань, адже це безпека людей та екології. Турбують підземні горизонти. Виникають питання щодо прибережної захисної смуги із режимом обмеженого господарювання.

Депутати пропонують:

1.Звернутися до фермерів та орендарів щодо обмеження   використання гербіцидів на прибережній захисній смузі із режимом обмеженого господарювання.

2.Управлінню агропромислового розвитку  райдержадміністрації провести інформаційно — роз`яснювальну роботу серед підприємств АПК району, щодо безпечності використання пестицидів та агрохімікатів для здоров’я людини та довкілля.