У п’ятницю, 21 січня, в сесійній залі районної ради відбулася чергова тридцять дев`ята сесія Білоцерківської районної ради VІІ скликання під  головуванням очільника районної ради Володимира Шевченка. В роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної ради, в.о.голови райдержадміністрації Юрій Савчук, начальники відділів та служб райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники правоохоронних органів, голови місцевих рад, працівники виконавчого апарату районної ради та інші.

Пам’ять усіх борців за гідність, свободу та незалежність України – Героїв Небесної Сотні, бійців, які не повернулися з АТО, вшанували хвилиною мовчання.

На пленарне засідання прибуло 23 депутата. Голова ради традиційно привітав іменинників, чиї дні народження припали на міжсесійний період. Вручив Грамоту Верховної Ради спеціалісту юридичного відділу Сергію Потапенку. У ході пленарного засідання було розглянуто ряд питань порядку денного, які були детально опрацьовані попередньо – на постійних комісіях районної ради.

Депутати приступили до заслуховування та обговорення питань. Перед депутатами виступив перший заступник керівника Білоцерківської місцевої прокуратури Сергій Пашин із інформацією про стан законності, боротьби із злочинністю та результати діяльності на території Білоцерківського району за 2019 рік.

Звісно, цифри – річ уперта. Так, Сергій  Олександрович зазначив, що упродовж 2019 року було зареєстровано 362 кримінальних правопорушення, вчинених на території Білоцерківського району (для порівняння, у 2018 році — 412), у 162 з них – особи, які вчинили злочини були встановлені, всього розслідувано 213 кримінальних проваджень. Водночас, 24 злочини вчинено неповнолітніми, тоді як у 2018 році зареєстровано лише 3 таких злочини.

Кількість зареєстрованих у 2019 році тяжких злочинів не змінилась та становить, як і у 2018 році – 3. По всіх злочинах зазначеної категорії встановлені особи, які їх вчинили.

Відбулося зменшення кількості внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань тяжких злочинів – 134 (для порівняння, у 2018 році — 177), з яких 53 розкрито.

Також прокурор наголосив, що Білоцерківською місцевою прокуратурою (апаратом) активно виконується функція представництва інтересів держави в суді.

Так, упродовж 12 місяців 2019 року судами відкрито провадження у 64 справах за позовами прокурора на загальну суму 876 млн. 811 тис. грн., в тому числі щодо скасування рішень органів влади, місцевого самоврядування та повернення земельних ділянок площею понад 600 га. Задоволено судами, з урахуванням позовних заяв минулих років – 71 (в тому числі у 16 провадження закрито у зв’язку з добровільною сплатою) на загальну суму 23 млн. 129 тис. грн. та ін..

Далі голова районної ради Володимир Шевченко звітував перед депутатами про пророблену роботу за минулий рік. А він видався напруженим і в той же час продуктивним.  Адже, прийшовши на посаду голови, Володимир Олексійович чітко усвідомлював, що попереду – непростий час, багато роботи, часу на роздуми немає. Пріоритетами діяльності його як управлінця – це збереження стабільності в районі, налагодження взаємодії між виконавчою владою, представниками громадськості та органами місцевого самоврядування, вирішення соціальних проблем та підвищення добробуту кожного жителя Білоцерківського району.

Далі, голова ради зауважив, що ми разом маємо заслухати звіт про виконання районного бюджету Білоцерківського району за 2019 рік та уточнити цьогорічний бюджет і справедливо розподілити додаткові кошти.

Тож звітуючи про виконання районного бюджету Білоцерківського району за 2019 рік начальника управління фінансів Білоцерківської районної державної адміністрації Людмила Мерзлюк наголосила, що в цілому управління та відділи райдержадміністрації, головні розпорядники бюджетних коштів справились з поставленими завданнями по економному і раціональному використанню бюджетних коштів в 2019 році, забезпечили своєчасну виплату заробітної плати, оплату за спожиті енергоносії, покращення матеріальної бази бюджетних установ.

Судіть самі: завдяки стабільної ситуації в економіці вдалося забезпечити виконання планових показників по надходженню власних доходів загального фонду й вони склали 344,5 млн. грн, що становить 112,3% до уточненого плану, субвенції склали 215,3 млн.грн, 96,9% до уточненого плану на рік; дотації склали 8,9 млн.грн, 100% до плану. Освітня субвенція надійшла в сумі 53,4млн.грн, 100% до плану. Медична субвенція надійшла в сумі 17,4млн.грн, 100% до плану. Власні доходи по районному бюджету склали 115 млн.грн ( 33,9% від загальної суми надходжень загального фонду)  105,1%  до уточненого  плану на рік та 128,5% до  минулого року. Податок на доходи фізичних осіб склав 113,6 млн.грн, 105,2% до уточнених планових показників. Неподаткові надходження склали 1,2млн.грн, 101,7% до плану. Доходи загального фонду районного бюджету склали 339,1 млн. грн.

Із загальної суми власних доходів районного бюджету податок на доходи фізичних осіб за 2019 рік склав 113,6 млн. грн, що на 25,0 млн. грн. більше за попередній рік.

Людмила Володимирівна прокоментувала показники в розрізі платників ПДФО: бюджетні установи сплатили 19,6 млн. грн., 17% до надходжень; промислові підприємства сплатили 48,7 млн. грн. 42,3% до надходжень найбільшими платниками з яких є: ФЗ «Біофарма»; Молочна компанія «Мілк лайн», ДП «БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЛІСГОСП», ТОВ «Епіцентр К», ТОВ Агропромтехсервіс-1; сільськогосподарські підприємства сплатили 24,9 млн. грн, 21,6% до надходжень, із них за оренду земельних паїв надійшло 17,9 млн. грн, найбільшими платниками з яких є: ВАТ ТДВ «Терезине» , СВК ім.Щорса, ТОВ Агрофірма «ДІМ», ТОВ «Фастівка» , СВК «Розаліївка»; середній і малий бізнес сплатив 13,8 млн. грн., 15,6%.

Посадовець вказала, що резерви по збільшенню власних надходжень  є. Це перш за все дотримання вимог законодавства України в частині недопущення нарахування заробітної плати працівникам менше за встановлену Урядом мінімальну зарплату (4723 грн.), збільшення середньомісячної зарплати, ліквідацію виплати зарплати в «конвертах», перегляду відсотків за оренду земельних паїв, легалізація найманої робочої сили та інші заходи. Всього видатки по загальному фонду склали 329,7 млн. грн.., що становить 96,3% до уточненого плану та 75,2% до попереднього року.

Далі Людмила Мерзлюк запропонувала зміни до рішення районної ради від 20.12.2019 №37-365 «Про районний бюджет Білоцерківського району на 2020 рік». Заслухавши пропозиції Людмили Володимирівни, депутати задали ряд питань, на які отримали кваліфіковані відповіді. Голосуванням депутати погодили зміни до бюджету. Далі, вони оперативно розглянули всі питання, узгодили їх, дійшовши до спільної думки.

Депутати заслухали інформацію Валентини Бачинської, начальника управління соціального захисту населення Білоцерківської райдержадміністрації  про  хід виконання районної комплексної Програми «Турбота» на 2016-2020 роки. Валентина Петрівна доповіла про допомогу, надану торік соціально незахищеним людям Білоцерківщини: про грошові відшкодування, які отримали пільговики, про виплату державних соціальних допомог, забезпечення санаторно- курортними путівками та житлом. Насамкінець Валентина Бачинська зазначила, що і цього року головним пріоритетом районної влади буде тур­бота про людей.

Далі перед  депутатами звітував за пророблену роботу керівник відділу з управління комунальним майном Білоцерківської районної ради Олександр Балановський. Депутати прийняли Програму по підтримці заходів територіальної оборони на території Білоцерківського району на 2020 рік, погодили список присяжних Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, погодили ряд питань, що стосуються освіти району, обговорили питання щодо організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців дошкільних закладів освіти району, погодили питання щодо встановлення (зміну) меж села Мала Вільшанка Білоцерківського району Київської області, обрали Олександра Лопота головою  постійної комісії з питань бюджету, фінансів, цін та соціально-економічного й культурного розвитку…

У «Різному» з депутатськими запитами звернувся Олександр Махиня щодо забруднення поверхневих вод ТОВ «Білорцерківвода», та  запит до басейнового управління водних ресурсів р. Рось щодо порушення водокористувачем умов водокористування.

Депутати оперативно розглянули всі питання, узгодили їх, дійшовши до спільної думки.В результаті своєї роботи депутати місцевого представницького органу ухвалили проекти рішень із усіх питань порядку денного з внесеними змінами та доповненнями.