Святковий мітинг, покладання квітів до пам`ятного знаку «Хрест на честь українського козацтва» та погруддя Івану Мазепі й посвята в козаки рою «Патріоти» (Дроздівська ЗОШ І-ІІІ ст.) — такою насиченою була програма заходів з нагоди Дня українського козацтва, що відбулися в історичному селі Мазепинці, Батьківщині гетьмана Івана Мазепи.

Із захопленням усі присутні спостерігали за посвятою рою «Патріоти» в козаки. Настоятель храму Св.Миколая о.Андрій Банах окропив святою водою юних козачат. Потім, вони підходили до атамана, який тримав у руках шаблю, ставали на одне коліно та давали клятву, що любитимуть Україну, поважатимуть Батьківщину та гордо нестимуть звання козака.

Свято пройшло у дусі патріотизму, любові до України та віри у мир на нашій землі. Дивлячись молоду зміну — внутрішньо сильну, зі сформованою громадянською позицією та почуттям національної гідності, почуваєш щиру радість та гордість за них. Вони вже стали гордістю своїх батьків та рідних, є прикладами для однолітків. Втім, попереду у них ще багато цікавих справ та досягнень, адже вони, без сумніву, представники нової формації, які будуть розбудовувати і боронити нашу державу.(За матеріалами сайту РДА)