17 сесія Білоцерківської районної ради, яка, все ж таки, відбулася 21 грудня 2017 під головуванням заступника голови районної ради Анатолія Чичикала, зібрала 27 депутатів. Саме вони підтримали зміни й пропозиції райдержадміністрації про внесення змін до рішення десятої сесії районної ради сьомого скликання від 23 грудня 2016 року «Про районний бюджет Білоцерківського району на 2017 рік». Участь у засіданні взяли Голова районної ради Віталій Гринчук, голова райдержадміністрації Геннадій Джегур, голови місцевих рад. Депутати районної ради, розглядаючи питання порядку денного, дискутували, але, все ж таки, прийшли до згоди.

Начальник управління фінансів райдержадміністрації Анатолій Титаренко доповів, що районний бюджет на 2018 рік складено з урахуванням Податкового і Бюджетного кодексів України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». Щодо доходів, то формування  районного бюджету здійснено з урахуванням створення в Білоцерківському районі Узинської та Фурсівської об’єднаних територіальних громад.

Всього доходи районного бюджету визначені на 2018 рік у сумі 339,5 млн. грн.., в томі числі: по загальному фонду – 337,8 млн. грн.., по спеціальному фонду – 1,7 млн. грн..

Власні доходи складають 70,9 млн. грн.., із них податок на доходи фізичних осіб складають – 70,5 млн. грн.., 99,4% від власних доходів, субвенції складають 266,9 млн. грн., в тому числі:

—         субвенції на надання пільг та житлових субсидій – 135,5 млн. грн..,

—         субвенція на виплату допомоги сім’ям з дітьми – 57,6 млн. грн..,

—         освітня субвенція – 48,2 млн. грн.,

—         медична субвенція – 19,6 млн. грн..

Щодо видатків, посадовець пояснив, що всього заплановано в сумі 339,3 млн. грн.., в тому числі: по загальному фонду – 337,7 млн. грн.., по спеціальному фонду – 1,6 млн. грн..На оплату праці з нарахуваннями виділяється 101,8 млн. грн.., на енергоносії – 10,2 млн. грн..

По галузях соціальної сфери проектом на 2018 рік передбачені наступні видатки:

—         на освіту виділяється – 72,3 млн. грн.., в тому числі: заробітна плата – 61,3 млн. грн.., енергоносії – 6,9 млн. грн..,

—         на соціальний захист населення – 203,5 млн. грн.., в тому числі: на заробітну плату – 3,2 млн. грн..,

—         на охорону здоров’я – 36,8 млн. грн.., в тому числі: на заробітну плату – 27,4 млн. грн.,

—         на культуру – 8,1 млн. грн., в тому числі: на заробітну плату – 6,0 млн. грн.,

Структура видатків на соціальну сферу наступна:

—         фінансування освіти становить – 21,4% від загальної суми видатків;

—         соціального захисту населення – 60,3%,

—         охорони здоров’я – 10,9%,

—         культури – 2,4%.

Анатолій Олексійович зауважив, що Проект районного бюджету на 2018 рік складено без урахування субвенцій органів місцевого самоврядування та додаткової дотації на освіту та охорону здоров’я з державного бюджету.

При виділенні субвенції та додаткової дотації проект районного бюджету буде скориговано.

Проект районного бюджету на 2018 рік забезпечує видатки на заробітну плату з нарахуваннями в межах 74,4%, на комунальні послуги та енергоносії в межах 56,4%.  Анатолій Титаренко проінформував про районний бюджет на 2018 рік.

Було затверджено ра­йонні комплексні Програ­ми: «Спортивна Білоцерків­щина» на період 2018-2020 роки та підтримки сім’ї і забезпечен­ня прав дітей «Назустріч ді­тям» на 2018-2020 роки, заслухано інформацію про виконання районної комплексної Про­грами підтримки сім’ї та за­безпечення прав дітей «На­зустріч дітям» на 2014-2017 роки.   На сесії депутати затвердили  структуру, чисельності вико­навчого апарату Білоцер­ківської районної ради та витрат на утримання ради й виконавчого апарату на 2018 рік.

В період підготовки до пленарного засідання ради, відбулися засідання постійних комісій, під час яких були опрацьовані питання порядку денного.

В кінці сесійного засідання Геннадій Джегур — голова райдержадміністрації подякував депутатському корпусу за успішно прийнятий бюджет, за тісну та плідну співпрацю, за порозуміння  з виконавчим апаратом районної ради,  депутатським корпусом.

Віталій Гринчук – голова Білоцерківської районної ради VII скликання: Ми  успішно завершили рік, який став своєрідним іспитом перед нашими виборцями.  Якщо за ці два роки ми досягли якихось успіхів, то тільки тому, що працювали єдиною командою. До неї входять більшість депутатів районної ради, голови місцевих рад, мої колеги з виконавчого апарату районної ради, депутати вищого рівня, керівники багатьох структурних підрозділів адміністрації, представники комерційних, громадських структур і просто не байдужі люди. Хочу від щирого серця всім вам подякувати за плідну роботу. Наступний рік непередбачуваний, а тому роботи буде не менше, але енергії та бажання  вистачить. Хай рік прийдешній додасть усім нам нових сил, принесе нові сподівання та втілення заповітного  миру на нашій землі. З Новим роком, дорогі земляки!