Керуючий справами виконавчого апарату Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко, юрист районної ради Володимир Ровенко, Сухоліський сільський голова Віктор Савчук та Трушківський сільський голова Тетяна Глуховенко взяли участь у  роботі  семінару-навчання на тему «Всихання соснових насаджень. Проблеми та шляхи їх вирішення», який проходив 28 липня у Сухоліському лісництві. Крім того, участь у семінарі взяли представники лісництв та лісових господарств.

Семінар-навчання у Білоцерківському лісгоспі проводили перший заступник начальника Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства Гузенко Руслан Володимирович та директор державного підприємства «Білоцерківський лісгосп» Вітряк Анатолій Вікторович.

Докладно про проблему всихання соснових деревостанів у Київській області та в Україні зокрема доповідав кандидат біологічних наук, сарший науковий співробітник Поліського філіалу УкрНДІЛГа, член-кореспондент Лісівничої академії наук Укарїни Орлов Олександр Олександрович. Він на прикладі хвойних дерев Сухоліського лісництва продемонстрував стан пошкоджень гілок і кори щойнозрізаних дерев сухостою. Розповів про головні причини загибелі соснових дерев – засуха, стовбурові шкідники (короїди, соснова златка тощо) та грунтові патогенні збудники (трахеомікоз сосен) та про можливі шляхи вирішення даних проблем соснових лісів: ведення своєчасної вибірки свіжозаселених дерев, невідкладне спалювання хворих дерев та проведення санітарної рубки з видаленням свіжозаселених дерев до періоду вильоту й подальшого розселення шкідників в межуючих деревостанах.

По завершенню семінару-навчання керівники Київського обласного управління лісового та мисливського господарства закликали органи місцевої влади різних районів Київщини не бути байдужими та долучитися до проблеми лісових господарств кожного із районів Київщини – всихання дерев.