Освячення новозбудованого Храму Покрови Божої Матері у селі Сидори,   яке проходило 13 жовтня, коли громада святкувала День Села, зібрало чимало вірян. Будівництво церкви в Сидорах ‑ це, безумовно, знакова подія в житті села, бо відроджується храм Київського патріархату, один із небагатьох у Білоцерківському районі. Тепер вірні зможуть молитися в своїй рідній українській церкві, яку прихожани чекали понад 10 років. І це стало можливим завдяки меценатській підтримці депутата районної ради Олександра Балановського.

Нині в Україні без духовної підтримки не обійтися, в цьому одностайні і світське керівництво, і церковне.

«Храм в селі – це духовний розвиток, це життя села, це радість для кожного жителя населеного пункту», – переконаний голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко. — Відкриття нового храму сприятиме поширенню християнських цінностей і відновленню наших духовних традицій. Впевнений, що цей храм стане потужним центром розповсюдження ідеї української нації», продовжив Володимир Олексійович.

 «Якщо село не має храму – воно не є повноцінним селом, як кажуть у народі. Храм, як духовний осередок, який приймає кожного у його духовних потребах», – додає Олександр Балановський. Саме це спонукало колишнього сільського голову, нині депутата районної ради, звести новий храм.

Ще у 2006 році Олександром Володимировичем було прийнято рішення: церкві бути. Ініціатором і спонсором спорудження храму він і став.

Тож нинішня подія викликає у селян і радість, і вдячність. Олександр Балановський завершив будівництво храму до кінця. Храм на честь Покрови Божої Матері зводився 10 років і переданий Сидорівській громаді.

Після завершення Божественної літургії отець Андрій звернувся з повчальним словом до вірян. Він привітав громаду зі святом, та наголосив на тому, що православний християнин повинен духовні цінності ставити вище понад усе земне.

Під час літургії віряни суто просили Бога про дарування Україні миру. «Нехай цей храм залишиться місцем могутнього заступництва за всіх парафіян, за кожну родину, за кожну християнську душу» – наголосив отець Андрій.

На відкритті храму був присутній голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко, представник Благодійного фонду «Фортеця» Наталія Хіль, сільський голова Людмила Воровська, депутат районної ради Володимир Балановський, жителі села.

Храм хоч і маленький, але став окрасою села. Маємо надію, що божественна благодать буде осіяти всіх. І кожний, хто переступить поріг цього храму, вийде очищеним від гріха і з радісним настроєм.