25 липня заступник голови Білоцерківської районної ради Анатолій Чичикало та головний спеціаліст юридичного відділу Володимир Ровенко взяли участь у роботі загальних зборів Володарськоїх селищної ради. Громада розглядала обговорювала питання розробки ТОВ «Рутил-Імельнітова Компанія» Тарасівського родовища розсипних циркон-рутил-ільменітових руд та його шкідливого впливу на довкілля.

На зборах вирішено надіслати рішення в Міністерство екології та природних ресурсів України та подати подання до Володарської районної ради про скликання позачергової сесії.

Громадськими активістами зареєстровано петицію на сайті Президента України за №22/066586-еп «Заборона над річкою Рось видобувати відкритим способом розсипних циркон-рутил-ільменітових руд!Урану!Титану!».

В свою чергу Білоцерківська районна рада звернулася до Головного управління Держгеокадастру у Київській області провести перевірку дотримання ТОВ «Рутил-ільмінітова компанія» вимог земельного законодавства при добуванні надр та проведенні робіт по зняттю поверхневого шару земель сільсько-господарського призначення в межах сіл Щербаки, Фастівка, Тарасівка, Михайлівка, Володарка Київської області.

Білоцерківська районна рада беззаперечно підтримує жителів Володарського району та рішення  загальних зборів Володарської селищної ради, громад сіл Логвин та Михайлівка та готова захищати інтереси громади районів у всіх державних інстанціях та всіма засобами у рамках чинного законодавства.

Зауважу:19 липня 2019 року до Володарської районної ради надійшов лист за підписом директора ТОВ «Рутил-ільменітова компанія» А.О.Лопушинського з клопотанням розмістити повідомлення про планову діяльність щодо відпрацювання Тарасівського родовища пісків рутил-циркон-ільменіту та видобування відкритим способом розсипних рутил-циркон-ільменітових руд, яка підлягає оцінці впливу на довкілля. Таке ж повідомлення отримала і Логвинська сільська рада, на території якої (с.Михайлівка) частково розміщені поклади цих руд.

20 липня 2019 року у селі Логвин відбулися загальні збори громади сіл Логвин та Михайлівка, на яких розглядалося зазначене повідомлення. У зборах також взяли участь представники Озернянської, Фурсівської, Білоцерківської громад.

На загальних зборах прийняли одноголосно рішення: заборонити ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» вчиняти будь-які дії щодо розробки Тарасівського родовища розташованого в Київській області Володарського району між селами Щербаки, Фастівка, Тарасівка та Михайлівка. Заборона та заперечення проти діяльності ТОВ «РІКО» обумовлені шкідливим впливом на довкілля, знищенням родючих ґрунтів, лісових насаджень, знищенням флори та фауни Володарського району, в т.ч. і рідкісних видів, забрудненням підземних вод, та основної водної артерії Київської області — річки Рось, з якої здійснюється забезпечення питною водою населення Володарського, Тетіївського, Білоцерківського, Богуславського районів, зникненню природних водойм на території Володарського району, потребою в обов’язковому відселенні населення.

Було організовано зібрання підписів жителів сіл, та рекомендовано всім сільським, селищному головам Володарського району провести свої загальні збори, підтримати рішення Логвинської та Михайлівської громад і зібрати свої підписи на підтримку заборони розробки Тарасівського родовища.

Джерела забруднення навколишнього середовища – атмосферне повітря у вигляді викидів, тимчасове порушення водного басейна та надр (р. Рось), утворення відходів виробництва, в радіусі 30 км  засипає піском поля і села.