19 травня в місті Узин відбувся День кадета. Започаткували його задля згуртування кадетської спільноти та посилення уваги до військово-патріотичного виховання молоді. Розпочали День кадета загальним шикуванням та спільним виконанням гімну України і гімназійного гімну кадетів.

Кращих кадетів нагородили відзнаками за результатами навчального року: хтось отримав почесні грамота, а хтось — нові звання. Стати кращим з кращих не так просто, адже тут необхідно бути першим у навчанні, спорті, військово-патріотичному вихованні.

В числі почесних гостей свята – голова Білоцерківської районної державної адміністрації Геннадій Джегур, заступник голови районної ради Анатолій Чичикало, заступник Узинського міського голови Лариса Комаріст, митрополит Білоцерківський та Богуславський Августин, начальник районного відділу освіти Оксана Кравченко, голова клубу офіцерів «Честь», засновник Білоцерківського кадетського корпусу Валерій Забарський, заступник міністра оборони України (2015-2016 рр.) Юрій Гусєв, ветерани ЗСУ – підполковник Василь Петрусь, полковник Анатолій Вигівський, полковник Олександр Пахомовський, майор Євгеній Синьокий, учасники антитерористичної операції Сергій Гусленко та Андрій Маєвський. На свято також завітав гість – випускник 9 класу кадет Денис Зубков, який нині продовжує навчання у Київському ліцеї ім. І. Богуна.

«В особах цих юнаків та дівчат, нині перед нами стоїть майбутнє нашої держави. Звичайно, не всі з них стануть військовими, і це правильно. Кожен обере той шлях, який буде до вподоби їх серцям. Але те, що вони будуть порядними людьми — не викликає жодних сумнівів. Бо вони з юних літ вже розуміють що таке честь, що таке відповідальність, що означає бути сильним і що означає бути патріотом. Дякую керівництву гімназії, педагогам та усім дотичним до цієї важливої справи, що вкладаєте стільки зусиль у виховання дітей», – зазначив Геннадій Васильович у вітальному слові.

Нагадаємо, що військово-авіаційний кадетський клас в Узинській гімназії функціонує з 2011 року. Він є окремим кадетським взводом Білоцерківського кадетського корпусу. Клас відкрито за підтримки Білоцерківського Клубу офіцерів «Честь». За період функціонування кадетського взводу пройшли навчання в ньому 45 гімназистів. Система кадетського навчання та виховання розрахована на учнів 5 – 9-х класів і включає в себе різноманітні заходи військово-патріотичного спрямування: тематичні екскурсії; зустрічі з видатними людьми; щорічні військово-польові збори на полігоні 72 бригади; зустрічі та спільні виховні справи з однолітками – кадетами м. Б.Церкви, м. Києва, м. Одеси; заняття у спортивних гуртках та секціях; участь у роботі УМАКО «Сузір’я».

(За матеріалами сайту РДА)