У п’ятницю, 21 квітня, в оновленій сесійній залі районної ради відбулася чергова дванадцята сесія Білоцерківської районної ради VІІ скликання під  головуванням очільника районної ради Віталія Гринчука. В роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної ради, голова райдержадміністрації Геннадій Джегур, начальники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники правоохоронних органів, голови місцевих рад, працівники виконавчого апарату районної ради та інші.

Розпочали засідання з хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять загиблих. На пленарне засідання прибуло 28 депутатів. Голова ради традиційно привітав іменинників, чиї дні народження припали на міжсесійний період. У ході пленарного засідання було розглянуто 34 питання порядку денного, які були детально опрацьовані попередньо – на постійних комісіях районної ради.

Районні обранці заслухали інформації Титаренко А.О., начальника управління фінансів Білоцерківської районної державної адміністрації про затвердження звіту про виконання районного бюджету Білоцерківського району за І квартал 2017 року та про внесення змін до рішення районної ради від 23.12.2016 №10-117 «Про районний бюджет Білоцерківського району на 2017 рік». Анатолій Титаренко запропонував Загальний фонд за рахунок перевиконання доходної частини районного бюджету в І-му кварталі 2017 року збільшити доходи і видатки на 2132,0 тис. грн., за рахунок вільних залишків районного бюджету збільшити видаткову частину загального фонду на  9447,1 тис. грн., з яких 3186,0 тис. грн. – передача до спеціального фонду, 6261,1 тис. грн.. на поточні ремонти загальноосвітніх закладів, дитячих садків, закладів охорони здоров’я (3450,9 тис. грн..), придбання предметів та матеріалів (2531,3 тис. грн..) та інших першочергових видатків (350,9) тис. грн..), за рахунок іншої субвенції переданою органами місцевого самоврядування збільшити доходи і видатки на 1034,8 тис. грн.., за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання  державної підтримки особам з особливими освітніми потребами збільшити доходи та видатки на  596,790 тис. грн.,  спеціальний фонд: збільшити видатки спеціального фонду на 3456,0 тис. грн., з них: за рахунок, що передаються із загального фонду збільшити видатки по спеціальному фонду на 3376,0 тис. грн.,за рахунок субвенції на інвестиційні проекти, переданої Піщанською сільською радою, збільшити видатки по відділу культури на 50,0 тис. грн. на придбання ноутбука  та спортивних знарядь, та переданої Шкарівською сільською радою збільшити видатки по відділу освіти на 30,0 тис. грн. на придбання побутової техніки для обладнання кабінету трудового навчання.

Заслухавши пропозиції Анатолія Олексійовича, депутати задали ряд питань на які отримали кваліфіковані відповіді. Голосуванням депутати погодили зміни до бюджету. Далі, вони оперативно розглянули всі питання, узгодили їх, дійшовши до спільної думки.

Перший заступник голови Білоцерківської районної державної адміністрації Савчук Ю.С. звітував про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Білоцерківського району на 2016 рік, голова Білоцерківської районної державної адміністрації Джегур Г.В. виніс на затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Білоцерківського району на 2017 рік, наголосивши, що Програма передбачає забезпечення узгоджених спільних дій  виконавчої влади та органів місцевого самоврядування задля ефективного використання власних ресурсів, творення власної територіальної згуртованості. Голова адміністрації зробив акцент на пріоритетах соціально-економічного та культурного розвитку Білоцерківського району у 2017 році: підтримка освіти, науки, культури та спорту, децентралізація, єнергоефективність, інвестиції, дороги, пасажирські перевезення, медицина, Програма поводження з твердими побутовими відходами, контроль за надрокористуванням,  протидія злочинності.

Депутати розглянули та затвердили Програму розвитку малого і середнього підприємництва в Білоцерківському районі на 2017-2018 роки, Програму з організації оперативного реагування при виникненні масових захворювань чи загибелі тварин та створення резервного фонду у Білоцерківському районі Київської області на 2017-2018 роки, Програму фінансування видатків Білоцерківського районного бюджету на здійснення заходів по пільгових перевезеннях, наданню пільг з послуг зв’язку, компенсаційних виплатах за проїзд потерпілих від аварії на ЧАЕС до місця відпочинку і назад на 2017-2021 роки, Програму з підтримки заходів мобілізаційної підготовки місцевого значення на території Білоцерківського району на 2017 рік, Програму по підтримці заходів територіальної оборони на території Білоцерківського району на 2017-2018 роки, Програму поводження з твердими побутовими відходами у Білоцерківському районі на 2017-2020 роки, Програму з енергоефективності та енергозбереження у Білоцерківському районі на 2017-2018 роки, Програму охорони  довкілля та раціонального використання природних ресурсів  Білоцерківського району на 2017-2020 роки. Далі депутати затвердили зміни та доповнення до ряду програм,  призначили керівників комунальних установ, розглянули питання про передачу комунального майна. Також на розгляд депутатів винесено ряд питань щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Грузинський Олександр Вікторович, голова постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді і спорту виніс на обговорення колективне звернення голів районних рад до голови Київської обласної державної адміністрації Горгана О.Л. та голови Київської обласної ради Старикової Г.В. щодо ситуації, яка склалася з формуванням проекту госпітальних округів в області. Депутати одноголосно підтримали звернення.

Під час засідання сесії пройшло обговорення питання щодо затвердження правила загального водокористування на території Білоцерківського району з яким виступив Потапенко С.А., спеціаліст юридичного відділу виконавчого апарату Білоцерківської районної, наголосивши, що у депутатів є чітка, прозора та ефективна позиція з даного питання.

У «Різному» депутати розглянули Звернення депутатів районної ради до Державної екологічної інспекції України щодо здійснення державного нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства. У якому порушується питання з приводу викидів у атмосферне повітря забруднюючих речовин під час роботи Узинського цукрового комбінату…

Депутати оперативно розглянули всі питання, узгодили їх, дійшовши до спільної думки.В результаті своєї роботи депутати місцевого представницького органу ухвалили проекти рішень з усіх питань порядку денного з внесеними змінами та доповненнями.