02 серпня відбулося засідання позачергової 34 сесії Білоцерківської районної ради VII скликання, яку провів  голова ради Володимир Шевченко.

У роботі сесії взяли участь депутати районної ради, в.о.голови райдержадміністрації Юрій Савчук, радник голови Білоцерківської міської ради Микола Антонюк, заступник голови Володарської селищної ради Віктор Мисник, заступник голови райдержадміністрації Володимир Толочко, сільські голови Білоцерківського, ряду сіл Володарського районів, представники Регіонального офісу водних ресурсів річки Рось, ДП «Білоцерківське лісове господарство», ТОВ «Білоцерківвода», начальники відділів, управлінь, структурних підрозділів районної державної адміністрації, представники громадськості, журналісти місцевих ЗМІ та ін.

 Депутати розглянули та підтримали такі рішення:

1.Про звернення Білоцерківської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради щодо діяльності ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» на Тарасівському родовищі.

2.Про надання зауважень та пропозиції до планової діяльності, яка полягає в оцінці впливу на довкілля ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» на Тарасівському родовищі.

«Спасіння потопаючого-діло рук самого потопаючого», — саме ці слова стали лейтмотивом виступу депутата районної ради Юрія Базяка, який виразив занепокоєння з даного питання. Юрій Михайлович наголосив, що набагато важче громаді стати цьому на заваді та вчасно запобігти катастрофі. Маємо надію, що нам це вдасться й ми збережемо землю, природу, села і міста, річку, людей. Бо відлік уже пішов.

Доволі емоційним і продуктивним відчувався виступ радника міського голови Миколи Антонюка: Тарасівське родовище потужне, й до того ж, ласомий шматок. З 1964 року порушується питання його відкриття. У 2007 році Київська обласна рада прийняла рішення щодо  погодження розробки родовища, у 2011 — Верховна Рада України включила його до перспективного плану. Випадковості бути не може. Плани замовників активно почали реалізовуватись…Розраховувати ми можемо лише на себе. Ми цього не допустимо. Нам на цій землі жити!.

Зауважу: на  сесії  Білоцерківської міської ради депутати підтримали рішення про створення робочої групи з питання дослідження умов і обставин діяльності товариства з обмеженою відповідальністю «Рутил-Ільменітова Компанія» на Тарасівському родовищі, що розташоване у Володарському районі Київської області (детальніше – за посиланням). До складу робочої групи, яку очолив міський голова Геннадій Дикий, увійшли голова райради Володимир Шевченко, голова Громадської ради Сергій Хіврич, представники міської влади м.Біла Церква, Володарського району, громадськості, фахівці з даного питання та ін. Перше засідання робочої групи заплановане на вівторок, 06 серпня ц.р. на 10.00 год.

Відповідно до даного рішення, створена робоча група має забезпечити підготовку пропозицій та зауважень щодо планової діяльності ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» на Тарасівському родовищі пісків рутил-циркон-ільменіту, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля; забезпечити підготовку запитань, зауважень чи пропозицій до звіту з оцінки впливу на довкілля в процесі його громадського обговорення; під час виконання покладених завдань залучати інші органи державної влади, місцевого самоврядування, територіальні органи центральних органів виконавчої влади з метою отримання необхідної інформації тощо.

Зауваження та пропозиції щодо планової діяльності №20197174106 (http://eia.menr.gov.ua/places/view/4106)