1 серпня, відбулося спільне засідання Громадської та молодіжної рад при Білоцерківській районній державній адміністрації. До роботи рад долучилися заступник голови Білоцерківської районної державної адмінстрації Володимир Толочко, керівник апарату адміністрації Ольга Кучер, завідувач сектору інформаційної діяльності районної ради Світлана Бойко,  представник правобережної геологічної експедиції Станіслав Бурлачук.

Громадський актив району розглянув питання щодо можливої діяльності ТОВ «Рутил-ільменітова компанія» на території Білоцерківського та Володарського районів, зокрема щодо перспектив розробки Тарасівського родовища пісків рутил-циркон-ільменіту та видобування відкритим способом розсипних рутил-циркон-ільменітових руд.

Спочатку учасники зустрічі подивилися фільм з промовистою назвою «Спаси і збережи» про аналогічний кар’єр в місті Вільногірськ, що на Дніпропетровщині. Після чого перейшли до обговорення. Своїми роздумами поділилися голова громадської ради Сергій Хіврич, члени ради Валерій Данчук, Володимир Карась, Людмила Поліщук, Михайло Кобрін, голова молодіжної громадської ради Віталій Ковтун, члени молодіжної ради Алена Кваша, Антоніна Черненко, завідувач сектору інформаційної діяльності районної ради Світлана Бойко .

Червоною ниткою через усі висловлювання проходила думка, що допустити діяльність такого підприємства неприпустимо. Адже на думку громадських активістів це призведе до знищення водних та земельних ресурсів, рекреаційного потенціалу регіону. Та й в економічній вигоді для регіону теж є місце для сумнівів. І найголовніше — які наслідки роботи кар`єру матиме для здоров`я громадян, які і так проживають в зоні, що потерпіла від наслідків аварії на ЧАЕС.

Біля двох годин палких дискусій стали наслідком прийняття спільного звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Представники громадських організацій Білоцерківщини сподіваються, що їх звернення буде почуте та непроігнороване, а економічні інтереси не будуть важливішими за здоров`я та життя сотень тисяч громадян.

УВАГА!!!

Громадськими активістами зареєстровано петицію на сайті Президента України за №22/066586-еп «Заборона над річкою Рось видобувати відкритим способом розсипних циркон-рутил-ільменітових руд!Титану!».

Ми оперативно повинні провести роботу серед населення і зібрати під цією петицією 25 тисяч голосів.

Варто зареєструватися на сайті Президента України й підписатися під даною петицією, бо ж якщо кількість підписантів перевалить за 25 тисяч, її розгляне як Президент так і Парламент.

Підписати петицію до Президента «Про ЗАБОРОНу над річкою РОСЬ видобувати ВІДКРИТИМ способом розсипних циркон-рутил-ільменітових руд» можна тут.