У рамках проведення Тижня енергоефективності Київська обласна державна адміністрація 10 листопада організувала та проводить  Форум «Енергоефективність — шлях здобуття електрозалежності».

З вітальним словом до учасників Форуму звернувся голова Київської обласної img_9554-1024x683державної адміністрації Олександр Горган зазначивши, що проведення цього Форуму зумовлене необхідністю вирівняти ситуацію по залученню позабюджетного фінансування в здійснення термомодернізації об’єктів соціального призначення та загального користування. Олександр Горган наголосив, що з моменту призначення нового керівництва Київської обласної державної адміністрації саме питання впорядкування роботи по забезпеченню термомодернізації винесено в перелік головних пріоритетів. Наразі

«Київська обласна державна адміністрація з початку 2017 року розпочинає діяльність по забезпеченню органів місцевого самоврядування методичною експертною допомогою для підготовки проектно-кошторисної документації та інших видів робіт, які забезпечать отримання пільгового кредитування або безповоротної грантової допомоги. Відкриття Центру енергоефективності, який буде діяти при Київській облдержадміністрації, дозволить вирішувати це питання. Це той конкретний орієнтир, який гарантуватиме успіх в кожному випадку», – повідомив Олександр Горган.

Голова Київської облдержадміністрації запевнив, що «на сьогоднішній день значна кількість кредитних програм зорієнтована на населені пункти, де чисельність населення складає більше десяти тисяч. Таким чином, більшість населених пунктів області не можуть скористатися ні грантовою, ні кредитною допомогою. Тому ці умови будуть переглядатися і їх буде змінено».

Форум складався з трьох дискусійних панелей: «Енергоефективність та енергетичний менеджмент у бюджетній та житловій сфері: можливості для Київщини», «Енергосервіс у бюджетній сфері: потенціал інвестицій», «Досвід впровадження енергозберігаючих технологій на теренах України». Спікерами цієї частини Форуму стали керівники профільних структурних підрозділів Київської облдержадміністрації; представники компаній, які займаються проектуванням та реалізацією програм з енергозбереження в Україні; представники міст – підписантів «Угоди мерів»; представники державних установ та громадських спілок профільного напрямку.

Під час Форуму в.о. директора ВП ДП «Центр залучення зелених інвестицій» Держенергоефективності Костянтин Гура провів презентацію на тему: «Можливості залучення «зелених» інвестицій у регіони».

img_9511-699x466По закінченню форуму «Енергоефективність – шлях здобуття енергонезалежності» учасники заходу мали можливість ознайомитися з виставковими експозиціями компаній, які займаються розробкою енергозберігаючих технологій та виготовленням відповідного призначення продукції.

Учасниками Виставки стали: Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України; ВГО «Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України»; СП Укрінтерм; ТОВ «Укртепло»; ТОВ Єстпол; ТОВ СВЕТКОМПЛЕКТ; ТОВ «НВП НОВУС КІБЕРНЕТІК»; ТОВ «Теплокомунсервіс»; КП БМР «Білоцерківтепломережа»; ТОВ «Білоцерківвода»; ТОВ «Енергозберігаючі технології»; ТОВ «ЕСКО Технології України»; ПАТ БРОТЕП-ЕКО; ПАТ «Вентеляційні системи»; ТОВ «Укренергоаудит». На Виставці представлені кампанії продемонстрували свої рішення для ЖКГ, бюджетної, комунальної сфери та населення.