Все, що закладено сімєю, визначає нашу долю. Долю Віталія Юрійовича Гринчука, нині успішного представника органів місцевого самоврядування, активного громадського діяча, теж було визначено міцною й дружньою родиною. Він чесний із партнерами, цінує професіоналів,  дбає про розвиток рідного краю та його мешканців. Тому й успіх не забарився, й команда однодумців зібралася. Сьогодні депутатському корпусу Білоцерківської районної ради разом із таким головою  по плече виконання складних актуальних завдань.

Віталій Гринчук – осо­би­с­тість на Білоцерківщині ві­до­ма. Впро­довж ба­га­тьох ро­ків він працював на ке­рі­в­них по­са­дах у органах виконавчої влади.  З листопада 2015 ро­ку став очі­ль­ни­ком Білоцерківської районної ради.

Минає два роки, їхньої каденції.

Очільник районної ради дав ексклюзивне інтерв`ю районній газеті «Замкова гора».

Отож, на­ша ро­з­мо­ва.

Віталію Юрійовичу, коли ви відчули, що стали самостійною людиною?

Навчання в Білоцерківському аграрному університеті стало для мене доброю школою життя. Саме там я став самостійною людиною, здатною повністю брати відповідальність не лише за себе, але й за інших людей.

Ми знаємо, що ваше становлення як керівника відбулося ще в досить молоді роки, так?

Двадцятип`ятирічним юнаком я був призначений на посаду першого заступника голови Білоцерківської районної державної адміністрації. Саме тут я відчув поєднання енергії та молодості. Я не боявся відповідальності, був впевнений у своїх силах, завжди готовий до конкретних дій. Вже тоді я слідував життєвому кредо: “Життя людини має сенс до тих пір, поки він вносить сенс у життя інших людей за допомогою любові, дружби, співчуття і протесту проти несправедливості”, так я йду з ним по життю.

Ви здобули три вищі освіти, кандидат економічних наук, депутат районної ради двох скликань. Як Вам це вдалося?

Моє становлення як керівника, проходило під знаком навчання. Я почав працювати в районі у 2002 році. Був першим заступником голови Білоцерківської райдержадміністрації. Паралельно, здобуваючи освіту в національній академії державного управління при Президентові України за спеціальністю державне управління,  отримав кваліфікацію магістр державного управління; у стінах БНАУ  в 2011 році отримав диплом кандидата економічних наук зі спеціальності економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності);  у 2014 році  закінчив Білоцерківський державний аграрний університет за спеціальністю правознавство. 2011 рік роботи проректором із питань зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Білоцерківського національного аграрного університету дався мені в знаки. Тому, що своєму становленню та розвитку я завдячую й  Білоцерківському Аграрному. Адже з порогу своєї Альма Матер у дорослий світ полинула тисячна армія фахівців сільського господарства, відомих виробничників, державних діячів, вчених і науковців-серед них і я. Тож із шаною і повагою я завжди говорю за  ректора Університету Анатолія Даниленка, своїх наставників — Сергія Вахнія, Василя Дудника, про свого друга і старшого товариша Валерія Хахулу…

 З якою метою Ви прийшли до влади? Як бачите свою подальшу кар’єру?

У 2015 році мені довірили посаду голови районної ради. За цей час було багато пропозицій щодо роботи у столиці. Та я відмовлявся, бо не уявляю себе без Білоцерківщини. Я працюю тут не для того, щоб моїм ім’ям назвали школу чи встановили пам’ятник. Мені достатньо того, що навіть у період кризи в районі відбуваються позитивні зміни.

Лише за цей рік ми знаємо скільки насичених працею днів ви проводили  у  селах Білоцерківщини, щоб налагодити роботу підприємців, аграріїв, працівників соціальної сфери. Чим цей рік відрізняється від попереднього?

Підходить до завершення зовсім непростий, певною мірою напружений 2017 рік. Він проходив, успішно під знаком реалізації проектів соціальної сфери. Хоч цей рік на Білоцерківщині – проголошено Роком освіти, та не менш значимим він був для медицини та культури.

Я чітко розумію, що під час реформування району соціальну інфраструктуру необхідно не просто підтримувати, але й розвивати, модернізувати її матеріальну базу, стимулювати роботу фахівців — саме за таким принципом проходив 2017 рік.

Дуже багато справ зроблено за спільної ініціативи та безпосередньої  підтримки нашого земляка, заступника голови Київської обласної ради Миколи Анатолійовича Стариченка. Я вдячний, що у минулому році ми, голови місцевих рад, разом  відкривали садочок у с.Яблунівка, утеплили Озернянський, Тарасівський навчальні заклади. Я гордий тим, що маю таку вагому підтримку в обласному депутатському корпусі.

Наші проекти запрацювали, але цьому передувала кропітка тривала робота. Ми, спільно з райдержадміністрацією та її структуриними підрозділами  тривалий час працювали над виготовленням документації щодо проектів на реконструкцію, капітальний ремонт ФАПів, будинків культури, шкіл, садочків, доріг, вуличного освітлення.

Які інфраструктурні проекти реалізовані в 2017 році?

 Зміцнена матеріально-технічна база центральної районної лікарні та активно вдосконалюємо ланку первинної медицини, а саме:  амбулаторій сімейної медицини та фельдшерсько-акушерські пункти. Ще на початку року ми подали до обласної ради 38 проектів на співфінансування. Й отримали  підтримку.

Я вважаю, що кожна додаткова копійка, яка прийшла в район, чи це інвестиції в реальний сектор економіки, чи субвенції або дотації з обласного чи державного бюджету – це благо для району і його жителів. Саме тому ми систематично працювали з обласними організаціями. На це пішло багато зусиль і час, але результат вартий того. З обласного бюджету виділено кошти  на ремонти будинку культури в селах Скребиші, Потіївка, Черкас, шкіл в селах Яблунівка, Озерна, Тарасівка, міста Узин – школи №2,5 та гімназії, виділено кошти на розвиток матеріально- технічної бази опорного закладу – Шкарівської школи I-III ступенів. На ремонт доріг в Узині, селах Фастівка, Сидори, Фесюри,  Черкас, Василів, Томилівка,  Макіївка, Тарасівка, Василів і т.д.

Крім цього з державного бюджету в район надійшла друга черга коштів  на будівництво нового дитячого садка в селі Фурси.  Саме за це я хочу висловити особисту вдячність начальнику управління впровадження та моніторингу пріоритетних проектів будівництва Бондарчук Надії Леонідівні, яка відгукнулась на моє особисте  прохання. Тож садочок на стадії завершення.

Назвіть  конкретні результати вашої спільної діяльності, які дали змогу суттєво покращити як стан справ в конкретних галузях, так і добробут багатьох жителів Білоцерківського району.

 У медицині:

Мабуть вперше за останні роки в плані роботи голови районної ради щотижня було передбачено виїзди в заклади соціальної сфери району, до яких залучаються й керівники районного рівня за відповідними напрямками роботи. Впродовж року ми були практично у всіх медичних установах та їх структурних підрозділах, а їх в районі аж 61, до речі, найбільше серед районів області. В переважній більшості я особисто побував й по декілька разів.

Після відвідання всіх медичних установ району для мене особисто став очевидним той факт, що галузь охорони здоров’я потребує системних поетапних змін, оскільки завдання, які ставить держава, а рівно і очікування  населення, при нинішньому стані медичних закладів, в першу чергу це стосується тих установ охорони здоров’я, що знаходяться в сільській місцевості, їх матеріально-технічна база фінансове забезпечення, далекі від реалізації.

Тому мною було ініційовано, фахівцями з медичних питань розроблено, а  депутатами, схвалено й затверджено «Білоцерківську районну програму  місцевого стимулювання роботи медичних працівників, які надають первинну медико-санітарну допомогу населенню на 2016-2020 роки». Всі заходи, які передбачені цими программами, корелюють з чинним законодавством, не є новими для медичної галузі, але багато з них реалізуються в районі вперше.

Вперше здійснювалась доплата за складність і напругу в роботі в розмірі 50% від їх посадового окладу кращим медичним працівникам, які обслуговують сільське населення.

Розпочато виплату коштів на оздоровлення не тільки дипломованим медичним працівникам, а й іншим категоріям співробітників закладів охорони здоров’я.

Фактичні видатки на утримання медичних закладів району збільшились на 30%.

У поточному році з районного бюджету та за рахунок коштів деяких сільських рад виділено 3 мільйони 800 тисяч гривень на проведення ремонтів у медичних амбулаторіях та фельдшерсько-акушерських пунктах району, за рахунок яких  відремонтовано ФАПи та амбулаторії в сс. Трушки, Дрозди, смт Терезине, Блощенці (реконструкція системи опалення), Макіївка, Черкас, Однорог, Потіївка, Сорокотяги, Чепеліївка, Скребиші, Храпачі, Бикова Гребля. Крім того, суттєві ремонти проведено в амбулаторії загальної практики сімейної медицини м.Узина, ФАПах сc.Мала Антонівка, Олійникова Слобода, Василів, Вербове, Красне, Михайлівка, зауважу, я особисто ініціював здійснення ремонтних заходів у цих медичних закладах. Хочу подякувати Янковському Сергію Юхимовичу, керівнику ФГ «ДовіраЯ» саме він надає суттєву допомогу в с.Михайлівка.

А у переважній більшості сільських медичних закладів завершено заміну вікон на металопластикові.

За кошти районного бюджету, через систему закупівель Прозоро було придбано для фельдшерсько-акушерських пунктів та медичних амбулаторій фізіотерапевтичне, комп’ютерне обладнання, електрокардіографи, електронні ваги, електронні термометри, пульсоксиметри, кушетки, холодильники, гінекологічні крісла ,  медичні меблі, 9 спецавтомобілів, 10 мопедів.

Але за рахунок бюджету, який би він не був, просто не можливо вирішити всі наші проблеми. Тому районна рада систематично і дуже плідно співпрацює з приватними підприємствами та благодійними організаціями. Особливо хочу відмітити нашу співпрацю з представниками благодійного фонду «ФАРМВАРТА». За два роки Білоцерківський район отримав безпрецедентну допомогу з боку благодійного фонду. Така співпраця стала можливою завдяки моїм особистим стосункам із засновником БФ «ФАРМВАРТА» Денисом Шевченком. Ми провели робочі поїздки по ФАПах району та передали препарати за призначенням на загальну суму більше 30 млн.грн. Підкреслю, що всі ці ліки жителі району отримують безкоштовно.

 Освіта

 Судіть самі. Лише за цей рік позитивних змін і зрушень в освіті сталося багато.

Зокрема, за поточний період 2017 року з районного бюджету передбачено: 7,8 млн.грн. на проведення ремонтних робіт та 4,8 млн.грн. на придбання меблів. Понад 3 млн.грн. вдалося залучити із бюджетів місцевих рад.

Найголовніше — діти мають навчатися у безпечних і комфортних умовах. Пріоритетними у зв’язку з цим є:

§  заходи з енергозбереження. Загалом освоєно 947 тис. грн., в в 13 закладах замінено 142 вікна. За кошти обласного бюджету зі співфінансуванням із Острійківською сільською радою проводиться капітальний ремонт Острійківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. оновлення спортивної бази закладів освіти. Вже проведено комплексні роботи з ремонту 4 спортивних залів (Узинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Узинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Озернянська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Пилипчаснький НВК). До 15 жовтня 2017 р. планується завершити капітальні роботи ще в спортзалах 4 загально-освітніх закладів (Поправське НВО, Терезинське НВО, Узинська ЗОШ № 5, Піщанське НВО).

§  продовжується робота по оснащенню закладів освіти комп’ютерною технікою. Спільними зусиллями вдалося значно оновити комп’ютерне забезпечення (у 2016-2017 рр. закладами освіти отримано 215 одиниць). За кошти державної субвенції (676 тис. грн.) облаштовано 2 комп’ютерні класи (Узинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, НВК «Узинська гімназія»), придбано техніку для Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

§  упродовж останніх 2-х років уживаються заходи щодо системного оновлення шкільних меблів. У цьому році плануємо, щоб в усіх 1-х класах оновити шкільні меблі.

§  для забезпечення якісного функціонування опорного закладу — Шкарівська ЗОШ — за кошти, залучені з різних бюджетів, вдалося забезпечити заклад технікою для повноцінного впровадження ІКТ, а також облаштувати сучасні навчальні кабінети географії,трудового навчання, 2 навчальні лабораторії. Крім того, за рахунок співфінансування з районного і місцевого бюджетів у Шкарівській ЗОШ завершується облаштування внутрішніх приміщень.

На завершальній стадії – оформлення актів на право землекористування для 11 закладів (загалом матимуть акти 22 ЗНЗ).            Для 100 % завершення цих робіт необхідно передбачити орієнтовно 180 тис. грн.

Я радий, що спільно з депутатами районної ради, які проживають у м.Узин ми стали ініціаторами ряду важливих проектів.

Проводиться робота й по розширенню та вдосконаленню мережі дошкільних закладів. З першого вересня відкриваються додатково 2 різновікові групи в Чупирянському НВО та Сухоліському НВК. За рахунок Чупирянської сільської ради придбано все необхідне для ефективного функціонування різновікової групи: меблі, килими, посуд тощо. Скребишівська ЗОШ І-ІІ ступенів реорганізовується в навчально-виховне об’єднання, в зв’язку з чим йде реконструкція будівлі, де буде розміщуватися дошкільне відділення. Завдяки спільним зусиллям покращені матеріальні умови дошкільних закладів, оновлено предметно-ігрове та розвивальне середовище. Замінено 35 вікон та 4 дверей на металопластикові на суму 300 тиc., (ДНЗ « Ясочка» Маловільшанської сільської ради, ДНЗ «Джерельце» Биковогребельської сільської ради, — ДНЗ «Буратіно» Сидорівської сільської ради, Вільнотарасівське НВО). Відремонтовано всі ігрові та спортивні майданчики. Відкрито новий сучасний ігровий майданчик для дітей дошкільного віку в Биковогребельській філії Шкарівської ЗОШ, у Чупирянському НВО.

Придбано дитячі меблі та технологічне обладнання на суму близько 90 тис. грн. (дитячі столи (ДНЗ «Веснянка», «Калинка», «Сонечко», «Ясочка»), ліжка (Сухоліське НВК, Макіївське НВО), пральну машину в Потіївське НВО, холодильник у ДНЗ «Ясочка» Маловільшанської сільської ради, газову плиту у ДНЗ «Ялинка» Трушківської сільської ради), посуд для харчування дітей на суму 87 тис. грн. та м’який інвентар на суму 143 тис. грн.

У всіх дошкільних навчальних закладах створені необхідні умови для повноцінного здійснення навчально-виховного процесу, групові кімнати затишні, світлі, естетично оформлені у них панує позитивний емоційний мікроклімат.

З метою створення безпечних умов для підвезення учнів придбано два автобуса за системою «70*30».

Правовстановлюючі документи на земельні ділянки, на яких розміщені дошкільні навчальні заклади, допомогли оформити дві сільські ради: Маловільшанська (ДНЗ «Ясочка») та Матюшівська (ДНЗ «Веснянка»). За кошти районного бюджету — ДНЗ «Ялинка» Трушківської сільської ради. Зараз це питання вирішує Фурсівська та Шкарівська сільські ради.

Хочу зауважити, що вперше виплачено матеріальну допомогу непедагогічним працівникам району у розмірі посадового окладу. Це була наша спільна ініціатива.

Вирішено питання безкоштовного харчування не тільки дітей пільгових категорій (у тому числі із сімей АТО та внутрішньо переміщених осіб), а й учнів 1-4 класів, на що з районного бюджету виділено 2412 тис. грн.

Передбачено кошти на збереження 20% надбавки педагогічним та 50% бібліотечним працівникам.

До кінця року планується поточний ремонт вестибюлів Узинської ЗОШ №2 та Узинської гімназії, облаштування тренажерної зали в Узинській ЗОШ №1, ремонт спортивної зали із заміною вікон в Узинській ЗОШ №5, придбання меблів для всіх узинських закладів освіти та придбання електронного тиру для Узинської гімназії.

Тож чи не вперше за багато років освітяни можуть сміливо говорити про поступову розбудову навчальних закладів, створення в них сучасного освітнього середовища.

В галузі культури

Вперше за останні роки відремонтовано Іванівський, Дроздівський, Розаліївський, Поправський, Скребешівський, Потіївський, Вільнотарасівський, Маловільшанський,  будинки культури. Зведені нові церкви в Яблунівці, Розаліївці, Чупирі.

В галузі спорту та роботі з молоддю

Вперше за останні роки фінансувалися повністю районні програми, що дало змогу провести спартакіаду серед осіб з обмеженими можливостями «Повір у себе», а також Відкриті сільські ігри Білоцерківщини, першості району з боксу, волейболу, баскетболу.

Відремонтували сесійну залу Білоцерківської районної ради.

Звичайно, це далеко не все, що зроблено в районі в цьому році, але і цього достатньо, щоб зробити висновок, що ми старались виправдати довіру людей.

Як Ви оцінюєте нинішній депутатський корпус?

 Хочу з приємністю відмітити, що активність депутатів районної ради сьомого скликання в порівнянні з минулим, шостим скликанням, значно зросла. Усі вони – люди помірковані, професіонали своєї справи, інтереси громади району ставлять вище політичних амбіцій, і саме завдяки цьому нам вдалося знайти з усіма повне порозуміння.

36 депутатів є представниками шести політичних сил. Я був переконаний, що найбільш ефективно для нашого району ми зможемо працювати разом тільки тоді, коли все різнобарв’я наших партійних знамен в раді зіллється в єдиний синьо-жовтий прапор. Адже результати роботи районної ради, як колективного органу, в значній мірі залежить від роботи кожного окремо взятого депутата. Тож основне завдання, яке я ставив перед собою, консолідувати усі наші зусілля, й працювати на перспективу Білоцерківського району.

Хочу відмітити також дуже ефективну роботу всіх депутатів у своїх виборчих округах. За кожним із нас стоять люди – наші виборці. Вони в нас повірили, і ми не маємо права не виправдати їхніх сподівань. Я особисто завжди готовий до співпраці,  підтримую розумні пропозиції та починання кожного депутата.

Всі ми знаємо, що добрі справи знаходять належну оцінку людей. Віталію Юрійовичу, а як депутати виправдовують довіру виборців?

Сподіваюся, що наші виборці бачать усі добрі справи, зроблені депутатами. Немало про це було сказано на зустрічах з громадами, часто писали про них на сторінках місцевої преси.

У цьому році ми виділили 360 тисяч гривень на створення депутатського фонду, з якого мали можливість надавати виборцям матеріальну допомогу та вирішувати інші проблеми, які хвилюють людей. Депутатський фонд в 10 тис. грн. сприяв  підвищенню рівня прийомів депутатами районної ради своїх виборців у виборчих округах.

 Чи радують Вас бюджетні показники 2017 років. Чи є приріст? За рахунок чого?

Стан реального сектору економіки району зберігають позитивну динаміку, незважаючи на дуже складну соціально — економічну ситуацію в країні. Це підтверджує і такий важливий інтегрований показник, як надходження до районного бюджету та бюджетів місцевих рад району.

Зведений бюджет за 9 місяців 2017 року склав 146 млн гривень, що на 23 млн грн. більше за попередній рік. Дохідна частина районного бюджету збільшилася в порівнянні з попереднім роком на 17,6 млн. грн, або на 27, 9 % Перевиконання бюджету дало змогу направити кошти на соціальний розвиток. Можна сміливо сказати, що вперше за багато років забезпечено значний ріст надходжень до районного та місцевих бюджетів, навіть з врахування негативного фактору інфляції. Особливо радує суттєве зростання власних доходів.

Це свідчення не тільки позитивних для місцевого самоврядування змін в податковому законодавстві, а й того, що всі ми – депутати районної ради та місцевих рад, Узинський міський, Терезинський селищний та сільські голови в переважній своїй більшості почали більш відповідально та результативно проводити систематичну роботу по збільшенню доходної частини своїх бюджетів.

Чи є проблема з підприємствами, які працюють на території Білоцерківщини, але сплачують податки у місто?

Враховуючи те, що Біла Церква — це місто обласного значення, у нас багато компаній, які працюють в районі, але  зареєстровані в Білій Церкві. Це дуже спірне питання, адже місто нещодавно почало говорити про розширення своїх меж. Таким чином підприємства можуть опинитися на території Білої Церкви. Хоча це лише бажання міста.

Незважаючи на це, ми працюємо над тим, щоб компанії, які сьогодні розташовані на території району, сплачували податки до районного бюджету.

Яким Ви ба­чи­те рік на­сту­п­ний?

На­сту­п­ний рік ба­чу переломним, то­му що 2017 рік по ве­ли­ко­му ко­лу ін­ди­ка­то­рів, які да­ють мо­ж­ли­вість оці­ни­ти як ро­з­ви­ва­вся район, був од­ним із у­с­пі­ш­ні­ших за всю но­ві­т­ню іс­то­рію Білоцерківщини. Це рік реалізації інфраструктурних проектів,  фо­р­му­ван­ня но­вих еко­но­мі­ч­них, так і бю­дже­т­них ві­д­но­син.

Розкажіть про проблеми децентралізації. Які громади створюються зараз?

Питання децентралізації у районі залишається до кінця невирішеним.

Я не іде­а­лі­зую про­цес об’є­д­нан­ня гро­мад, але, як го­ло­ва районної ради,     над­зви­чай­но за­ці­ка­в­ле­ний у їх ус­пі­ш­но­с­ті. Зав­жди ка­жу, що во­ни пе­р­ші і при­ре­че­ні на ус­піх, бо ми ство­рю­є­мо по­ту­ж­ні еко­но­мі­ч­ні умо­ви для їх         ро­з­ви­т­ку.

В чо­му суть про­бле­ми? В нас, укра­ї­н­ців, є сво­є­рі­д­ний ме­н­та­лі­тет. Ми ду­ма­є­мо, що хтось при­йде і зро­бить кра­ще за нас в се­лі, мі­с­те­ч­ку, районі.

Ті по­ка­з­ни­ки, яких ми до­ся­г­ли в 2016-17 ро­ках, не­од­мін­но бу­дуть              тра­н­с­формо­ва­ні в по­к­ра­щен­ня со­ці­а­ль­них ста­н­да­р­тів, яко­с­ті на­дан­ня по­с­луг, зро­с­тан­ня ре­а­ль­них до­хо­дів гро­ма­дян. Пе­р­ший крок в цьо­му на­пря­м­ку вже зроб­ле­но і ми по­ту­ж­но пра­цю­є­мо над пі­д­ви­щен­ням рі­в­ня мі­ні­ма­ль­ної          за­ро­бі­т­ної пла­ти, мі­ж­по­са­до­вих спів­від­но­шень в ро­з­мі­рі та­ри­ф­ної  сі­т­ки, для то­го, щоб  пра­ців­ни­ки бю­дже­т­ної сфе­ри ві­д­чу­ли ре­а­ль­не зро­с­тан­ня рі­в­ня жит­тя. Це все­ляє ве­ли­кий оп­ти­мізмю. Лю­дям по­т­рі­б­но да­ти на­дію.

Чому голови районних рад проти створення госпітального округу у Білій Церкві?

Перш за все мені не зрозуміло, який статус буде у районних центральних лікарень після проведення цієї реформи. Послугами нашої РЦЛ користується чверть населення міста Біла Церква. У нас чудові лікарі, сучасне обладнання. Чому це не враховано при створенні госпітального округу?

Я переконаний в одному, що і Білоцерківська ЦРЛ й Узинська районна лікарня повинні бути збережені й мати суттєву фінансову основу. Адже тут працюють кращі медичні фахівці, які обслуговують сільське населення.

Обласна влада обговорила питання занепокоєння голів районних рад і пообіцяла, що без погодження жителів районів кардинальні рішення прийматись не будуть. Крім того, на черговій раді госпітального округу Олександра Лопота, головного лікаря району, було обрано головою ради.

Білоцерківщина — це привабливий для інвесторів район?

Білоцерківщина приваблива своїм географічним розташуванням. А особливо інвестиційно-привабливою виглядає територія м.Узина. Не зрозуміло, чому до цих пір не проводиться робота місцевою владою, щодо залучення інвесторів.

Віталію Юрійовичу, що для Вас є най­ва­ж­ли­ві­шим на по­са­ді?

Ду­же хо­тів би, щоб лю­ди ба­чи­ли по­зи­ти­в­ний ре­зуль­тат мо­єї ро­бо­ти. Для ме­не це є ве­ли­ким на­тхнен­ням і пра­г­нен­ням ро­би­ти да­лі.

Як ро­з­по­ді­ля­є­те свій час, щоб ус­пі­ш­но ви­рі­шу­ва­ти сті­ль­ки справ?

Се­р­йо­з­но ста­в­люсь до пла­ну­ван­ня сво­го ро­бо­чо­го ча­су. Ко­ли в ме­не хтось си­дить в прий­ма­ль­ні, то я вва­жаю, що це мі­нус ме­ні, як ке­рі­в­ни­ку. Зав­жди пла­ную свій час, зу­стрі­чі, зви­чай­но, бу­ва­ють фо­рс-­ма­жо­ри, але на­ма­га­юсь ви­рі­ши­ти їх опе­ра­ти­в­но. Я ро­з­по­ді­ляю обо­в’я­з­ки між за­сту­п­ни­ком, керуючим справами райради. Це си­с­те­ма ор­га­ні­за­ції ко­му­ні­ка­цій. Все це ві­до­бра­же­не у ме­не в ро­бо­чо­му ка­ле­н­да­рі і мо­бі­ль­но­му те­ле­фо­ні.

Чи є у Вас час для доз­віл­ля? Ко­ли і як від­по­чи­ва­є­те?

Хо­ті­ло­ся б, щоб цьо­го ча­су бу­ло бі­ль­ше, але бу­ває по рі­з­но­му. Ми з дружиною Юлією,  виховуємо трьох діток. Старший Карім – закінчує школу, й уже планує вчитися в Національному аграрному, продовжуючи шлях своїх батьків. Підростають маленькі донечки Каріна та Каміла.      У ві­ль­ний час на­ма­га­ю­ся по­бу­ти з родиною. Це для ме­не ве­ли­ка ра­дість і спра­в­ж­ня          від­ду­ши­на пі­с­ля тру­до­во­го дня.

Пра­цюю над розширенням сво­го ан­г­ло­мо­в­но­го за­па­су.  Ро­зу­мію, що на     сьо­го­д­ні­ш­ній день це необхідно. Лю­б­лю пра­цю­ва­ти  бі­ля бу­ди­н­ку, відвідую спортивний зал, люблю бувати на полюванні. Обо­в’яз­ко­во на­ма­га­ю­ся        пе­ре­г­ля­ну­ти но­ви­ни за день.

Ва­ші по­ба­жан­ня жи­те­лям ра­йо­ну.

Хо­чу по­ба­жа­ти всім ві­ри­ти у вла­с­ну спро­мо­ж­ність пра­цею, на­тхнен­ням   зро­би­ти лад в кра­ї­ні. Тво­ри­ти, ру­ха­ти­ся впе­ред, щоб нас оці­ни­ли май­бу­т­ні по­ко­лін­ня. Своїм землякам ­ба­жа­ю ми­ру, ві­ри в кра­ще май­бу­т­нє, бла­го­по­луч­чя  в ко­ж­ну ро­ди­ну.

Дя­кую за ро­з­мо­ву.

Ось так, від турбот про Білоцерківщину до вирішення загальнодержавних справ і завдань вибудовує своє життя Віталій Юрійович Гринчук. Життя продовжує писати нові сторінки у біографії нашого співрозмовника. І яким би великим не було офіційне визнання  заслуг  Віталія Гринчука, найвищою оцінкою для нього були і залишаються глибока шана й авторитет серед людей.  Божого Вам благословення, шановний Віталію Юрійовичу, на довгії літа.

Вікторія Олексієнко