Шановні білоцерківці!

Прийміть щирі вітання з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці,  Дня Українського козацтва та  Дня захисника України!

Упродовж століть свято Покрови Пресвятої Богородиці мало особливий зміст: волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День Українського козацтва.

Білоцерківські землі завжди були козацькими. Ще за часів Гетьманщини на території міста і району базувався один з корінних козацьких полків – Білоцерківський. Він брав участь у багатьох військових походах. Саме тут бували гетьман Богдан Хмельницький, його послідовники, Іван Мазепа, чий родовід походить з села Мазепинці Білоцерківського району. Окрему сторінку історії краю складає Паліївщина.

Значний вклад у відродження козацтва у районі, підтримання традицій і звичаїв вносили і вносять козаки Білоцерківської Січі імені Семена Палія.

Я закликаю усіх загартованих душею і тілом хоч би подумки стати у ряди Білоцерківської Січі, перейнятися і відчути міць і високі моральні ідеали, яким служать сьогоднішні козацькі нащадки.

14 жовтня стало державним святом для сучасних воїнів. День захисника України символізує  зв’язок усіх поколінь захисників України та закликає нас до згуртованості перед сучасними викликами і загрозами.

Тож промовимо сьогодні щиру молитву Пресвятій Богородиці, щоб захистила Український народ та наших воїнів, принесла на нашу благодатну землю мир та спокій.

У цей світлий день бажаю всім міцного здоров’я, миру, щастя та всих благ, які є у Пресвятої Богородиці для наших людей.

Слава Україні!

 

З повагою та шаною

В.о. голови Білоцерківської районної ради Анатолій Чичикало