Білоцерківський  район здавна славиться як здобутками в тваринництві , так і  на хліборобській ниві, чиї економічні й виробничі досягнення були відзначені у різний час найвищими державними нагородами. Тож нічого дивного, що традиції знатних попередників продовжує і примножує нинішнє покоління аграріїв.

Важко уявити, як нині село може жити без підтримки потужного господарства. На Білоцерківщині практично в кожному населеному пункті працюють базові господарства, які, крім економічної, виконують ще й соціальну функцію. Сміливі кроки їх керівників вселяють в людей надію на краще майбутнє, складають основу для розвитку сіл району. Саме завдяки цьому, населені пункти розвиваються і розбудовуються, а люди мають стабільну роботу та дохід.

Цього тижня голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко та його заступник Анатолій Чичикало відвідали базове господарство ТДВ «Терезине»,  поспілкувалися з його керівником Іваном Кудлаєм, депутатом обласної ради.

ВАТ “Терезине” —багатогалузеве господарство, в якому є й розвинуте рослинництво й тваринництво. Це, звичайно, ще не робить його винятковим. А от те, що худоба племінна, — вигідно вирізняє його з-поміж інших. Уміння ж працювати прибутково саме й перетворює “Терезине” в господарство, про яке варто сказати добрі слова.

Принаймні, в Білоцерківському районі Київщини воно таке одне. Хоча функціонує в тих самих економічних умовах, що й решта сільгоспвиробників. Можливо, стартові умови в цього господарства були кращими.

“На землі завжди вистачатиме роботи», — впевнено говорить Іван Кудлай, і вже не один рік переконується у  справедливості своїх слів. Вже з перших хвилин розмови з Іваном  Миколайовичем розумієш, що він успішний, перспективний, активний, завзятий, з оптимізмом дивиться у майбутнє. Тож і люди гуртуються навколо саме такі.  Саме тут вперше в Україні встановили роботів-доярів. З двох ферм щодня молоко вищого ґатунку поставляють на Білоцерківський молочний комбінат. З молока ТДВ «Терезине» виготовляють морозиво для мережі ресторанів «МакДональдс», а також сир «Фета». Жителям міста та району ТДВ «Терезине» відоме ще й «молокобарами» з продажу свіжого непастеризованого молока.

«Знаю з власного багаторічного досвіду, коли керівники господарства і села йдуть, як кажуть, в «одній упряжці», є однодумцями й партнерами у вирішенні громадських проблем, тільки тоді можна сподіватися на очікуваний результат, — висловлює і свою думку Іван Кудлай. — Ділити потрібно не владу чи вплив, а відповідальність за стан загальних справ, добробут людей».

Іван Миколайович переконаний, що головне – впевнено працювати, адже майбутнє – за успішним бізнесом, інтелектом.  Тож і не дивно, що підприємство відоме як на теренах Київщини, так і по всій Україні впровадженням інтенсивних технологій у виробництві.

«Не кожен район може похвалитися потужними господарствами і підприємствами, які наповнюють бюджети різних рівнів, чітко визначають перспективи розвитку, впевнено вкладають кошти в розвиток, оновлення інноваційної технічної бази, створюють нові робочі місця та є основою стабільного соціально-економічного розвитку регіону», — наголосив голова районної ради.

Володимир Олексійович  та Анатолій Петрович виконали приємну місію й вручили Івану Миколайовичу Подяку Київської обласної ради.

Родина Кудлаїв, нерідко, єдині помічники у вирішенні проблематичних питань, які виникають у селищі. А як по другому? Саме так має розвиватися справжня громада.

Під час розмови жодних секретів успіху Іван Миколайович так і не розкрив. Мабуть, їх у нього немає. І все-таки бодай один такий секрет є. Він полягає  в ефективному керівникові, який дбає про людей, виробництво і село.

Такі господарства вже не є винятком для України, але й не так багато їх, на жаль. Тож виникає питання – а чому ж не всюди так добре? Не тільки тому, що одні вміють працювати на землі, а інші не вміють, не хочуть або ліняться застосовувати продуктивні методи. Для успіху потрібні передумови: законодавчі, технологічні, технічні… Й, зрештою  – людські. Там, де це зрозуміли – є результат.