Нагадаємо, 22 березня 2017 року Кабінетом Міністрів України затверджено план по створенню в Київській області 4-х госпітальних округів, одним із яких має стати Південний (Білоцерківський госпітальний округ). Даний округ включає в себе м. Біла Церква, Білоцерківський, Богуславський, Володарський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищанський, Таращанський, Тетіївський райони та м. Ржищів.

Нова  реформа медичної галузі України суттєво стривожила як медичну громадськість, так і мешканців більшості адміністративних територій країни, особливо тих, які знаходяться в сільській місцевості й викликає багато суперечок на місцях.

На минулому тижні ми, надіслали Звернення до голови Київської обласної державної адміністрації  Горгана О.Л. та голови Київської обласної ради   Старикової Г.В., у якому висловили своє занепокоєння  та неприпустимість розпочинати таку важливу для держави реформу, негативні наслідки якої відчують на собі всі українці.

Адже Білоцерківський  округ сформований без глибокого аналізу принципів медичної та економічної доцільності реформи. Тож викликає сумнів, що запропонована реформа спроможна забезпечити можливість реалізації головного принципу охорони здоров’я – доступність, якість та своєчасність надання  медичної допомоги, всім без вийнятку, мешканцям регіону.

Приємно, що нас почули.

Всиляє оптимізм позиція голови Київської ОДА Олександра Горгана: «Ми не допустимо проведення будь-яких рішень, які погіршать надання медичних послуг. У Київській області не пройде жодна з ініціатив без врахування думки людей».

Ці слова прозвучали 19 квітня під час обговорення формування проекту Південного госпітального округу в присутності народного депутата України Ірини Сисоєнко, голови обласної ради Ганни Старикової, Директора департаменту охорони здоров’я КОДА Алли Арешкович, голів районних рад.

За словами очільника облдержадміністрації Олександра Горгана, на захисті інтересів мешканців Київщини сьогодні стоїть одна монолітна команда, це і державна, і самоврядна влада, і представники Парламенту, які опікуються Київщиною.

 «Київська область була однією з перших областей  України, яка подала своєчасно, з обрахунками проект рішень для затвердження госпітальних округів», – зазначила народний депутат Ірина Сисоєнко.

Народний депутат пояснила, що далі, після затвердження плану госпітальних округів, кожний із них має детально відпрацьовувати подальший план роботи. Усі питання мають бути сформовані госпітальною радою.

«Без вас жодне рішення не буде принято. В Положенні про госпітальний округ ми, як народні депутати, зобов’язали Уряд приймати рішення по структурі госпітального округу виключно рішенням госпітальної ради», – сказала Ірина Сисоєнко.

Директор департаменту охорони здоров’я КОДА Алла Арешкович повідомила, що зараз проводиться аудит ресурсів усіх стаціонарних закладів охорони здоров’я, які є на території кожного з районів і міст обласного значення. Після їхнього опрацювання, взяти за основу статистику та запропонувати ту структуру по видах медичної допомоги, яка буде необхідна кожному з районів. Далі ці матеріали будуть винесені на громадське обговорення та передані госпітальним радам.

Ми надіємося на порозуміння й підтримку.

Голова Білоцерківської районної ради

Віталій Гринчук