І це моя принципова позиція, а тому скажу, що є  дуже багато планів, є і певні здобутки. За останній час ми створили в селі реєстраційну службу, завдяки якій людям не потрібно за державною реєстрацією їздити в Білу Церкву. Якщо говорити про перспективи, то в майбутньому ми плануємо побудувати ЦНАП (центр надання адміністративних послуг). Адже всі послуги, які ми можемо надавати, поки що не надаємо саме через кадрові питання. Все тому, що вимоги, які ставляться до працівників ЦНАПу державою, в сільській місцевості дуже важко дотриматися, адже для цього необхідна відповідна освіта і досвід роботи. Тому ми зараз працюємо в напрямку отримання сертифікації аби мати доступ до спадкового та земельного кадастрового реєстру. Але поки це все в роботі, адже потрібна відповідна кваліфікація претендентів на дану посаду.

Наразі в селі встановили перший банкомат, що є також не мало важливим питанням. Займаємося ремонтом дитячих садочків.  Озернянською сільською радою продовжується робота, щодо освітлення вулиць населеного пункту.

Розпочато будівництво нового сучасного приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини за рахунок передбаченої субвенції з державного бюджету та на умовах співфінансування з місцевими бюджетами. З районного бюджету виділено 2 млн грн. Наразі будівельники завершують зведення фундаменту майбутньої амбулаторії. Дуже добре, що проблему почали вирішувати. Можливо, в цьому році місцеві мешканці зможуть отримати якісні медичні послуги в комфортних та затишних умовах.

Зауважу, найбільшою проблемою села  є стан доріг,  тож  потрохи ремонтуємо дороги. Цього року плануємо приділити особливу увагу саме цьому питанню. Щодо дозвілля, то для дітей обладнана танцювальна студія на базі будинку культури. Там же був облаштований і спортивний зал. Але, на жаль, на все не вистачає фінансових ресурсів.

Нами було прийнято рішення про створення комунальної аптеки. Це дозволить значно знизити ціни на ліки, а це так необхідно для населення.

Є дуже багато питань, пов’язаних з оподаткуванням. Органи місцевого самоврядування не мають повноважень по контролю за сплатою та адмініструванням податків. І ми зіштовхнулися із багатьма проблемами, коли навіть органи ДФС не мають якоїсь спільної бази і не можуть відслідковувати неплатників. А як би це все було упорядковано, то і бюджет був би набагато більшим.

Не менш актуальною проблемою для села є робочі місця, адже за їх відсутності село просто вмирає. Минулого року нам вдалося домовитися з деякими підприємствами, які зареєструвалися в нашій сільській місцевості і навіть створили чимало робочих місць.

У нас працює  потужне грибне виробництво, за голландськими технологіями. Але в них є проблеми з робочою силою, а саме з кваліфікованими працівниками. Тому вони навіть організовують підвіз працівників з Білої Церкви.

Ми прикладаємо максимум зусиль, щоб жителям села було комфортніше жити. Адже село має розвиватися, а не стояти на місці.

Озернянський сільський голова Юрій Дробович