Пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із фотографій воєнного часу, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики. І саме вона не дає зникнути жодній героїчній сторінці історії перемоги у Другій світовій війні.

9 травня в Білоцерківському районі відбулися урочистості з нагоди 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У всіх громадах району пройшли пам`ятні заходи, у яких взяли участь ветерани Другої Світової війни, представники влади, учнівська молодь та громадський актив. Після офіційної частини до пам’ятників загиблим землякам покладено квіти. Традиційно організовано й святкові концерти, де лунали пісні воєнних років.

Так, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Толочко взяв участь в урочистому мітингу «Не погасити пам’яті вогонь», що відбувся у селі Потіївка. Словами вдячності він відзначив неоціненний подвиг кожного захисника. Спогадами про ті часи поділився Михайло Нечипорович Тропотяга, один із небагатьох свідків тих пропахлих димом та попелом неймовірно важких днів та ночей. Правда життя жорстока і з кожним роком їх стає все менше і менше. Нині у районі проживає лише 11 ветеранів війни, які пройшли крізь той пекельний вогонь.

Щирі слова адресували ветеранам і голова районної ради Володимир Шевченко, помічник-консультант народного депутата України В.І.Гудзенка Людмила Веряскіна, голова Потіївської сільської ради Ольга Бурлака, голова районної організації ветеранів Віктор Рудий, представник благодійного фонду «Фортеця» Володимир Василенко. Крім теплих слів подяки ветеранам вручено і грошову допомогу. Зокрема, Михайлу Тропотязі Віталій Гудзенко передав кошти на придбання слухового апарату. А з районної програми «Турбота» кожному ветерану війни буде виділено матеріальну допомогу в розмірі 1 тис.грн.

Вічна слава загиблим героям і безмежна вдячність усім живим, хто подвигами на фронті та самовідданою працею в тилу наближав довгоочікувану Перемогу, земний уклін солдатським вдовам, які стійко витримали своє важке жіноче горе, щира подяка дітям війни, які виросли справжніми людьми, незважаючи на зруйноване дитинство.

На привітання, які сиплються з усіх сторін У День Перемоги, усміхнено реагує Степан Васильович Савенко. Він єдиний ветеран у Потіївці. Час, нажаль, невблаганний… Степан Васильович пройшов Другу світову дорогами Далекого Сходу, захищав Порт-Артур… Попри свій поважний вік, а нині йому вже 91, добре пам`ятає дні війни, часто згадує військових побратимів. Дякуємо Вам, Степане Васильовичу, а в Вашій особі всім ветеранам, за мирне небо! Міцного Вам здоров`я!