Здоров’я — це те, чого не купиш за гроші. Геніальний лікар і філософ Авіценна стверджував: «Головним скарбом життя є не землі, що ти завоював, не багатства… Головним скарбом життя є здоров’я». Напередодні професійного свята – Дня працівників медичної сфери, ми поспілкувалися з головним лікарем КЗ «Білоцерківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Іваном Ровенком щодо рівня розвитку первинної ланки надання медичної допомоги:

За останні два роки рівень підтримки сільської медицини суттєво зріс, виділено значні кошти з районного та місцевих бюджетів для проведення ремонтних робіт, покращення матеріальної бази сільських медичних закладів, а саме медичних амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів. На ці цілі виділено майже 9 млн.грн. Це досить суттєва сума як для району. Зокрема, у всіх ФАПах та медамбулаторіях замінено вікна на металопластикові, проведені капітальні та поточні ремонтні роботи. Приміром, у селі Сухоліси за рахунок кооперації коштів районного та сільського бюджетів проведено капітальний ремонт ФАПу – замінено дах, повністю відремонтовано приміщення, модернізовано систему опалення, придбано комп’ютерну техніку, необхідний медичний інвентар, проведено благоустрій території. Тепер цей сільський медичний заклад можна назвати одним з найкращих не лише в районі, а й в області, в своїй категорії. Відремонтовано приміщення медичної амбулаторії села Блощенці, ФАПів сіл Чепеліївка, Олійникова Слобода, Мала Антонівка, Мала Вільшанка, Однорог, Тарасівка, Бикова Гребля, Томилівка, Потіївка. Здійснено першу чергу масштабних ремонтних робіт з ремонту медичної амбулаторії смт. Терезине, також заплановано виділення ще 160 тисяч гривень з районного бюджету на ремонт фасаду. За кошти сільської ради проведено реконструкцію системи опалення приміщення ФАПу с.Поправка, а за кошти районного бюджету — капітальний ремонт. Багато допомагає Піщанська сільська рада. Минулого року на ремонт сільської амбулаторії виділено 110 тис.грн: облаштовано огорожу та відремонтовано приміщення і придбано лікувально-діагностичне обладнання і м’який і твердий інвентар. Крім цього хотів би відзначити що, це єдина сільська рада, яка виділяє кошти для безкоштовного отримання жителями села, віднесених до категорії малозабезпечених, стоматологічних послуг.

Розпочато ремонтні роботи у ФАПах сіл Михайлівка, Вербове, Скребиші, Узинській мед амбулаторії, виділено кошти на заміну даху у приміщенні ФАПу у с.Дрозди, поетапно здійснюється ремонт ФАПу у селі Сорокотяги, адже приміщення тут знаходилася, м’яко кажучи, не в дуже хорошому стані. Відремонтовано веранду ФАПу с.Красне, ще 100 тисяч з районного бюджету виділено для проведення ремонтних робіт всередині приміщення. Понад 300 тисяч гривень освоєно на ремонт амбулаторії села Трушки. Крім ремонтних робіт, проведено заміну котла та системи опалення на більш енергозаощадливі. Утеплення приміщення планується і в Макіївській амбулаторії, на ці цілі виділено з районного бюджету 100 тис.грн.

Не менш важливим є питання й матеріально-технічного забезпечення медустанов. Для всіх амбулаторій і ФАПів закуплено електронні ваги для новонароджених, електронні термометри та штативи для внутрішньовенних крапельних інфузій, електрокардіографи, пульсоксиметри, фізіотерапевтичне обладнання, стільці, шафи, холодильники. Розпочато комп’ютеризацію медичних амбулаторій району, вже придбано 15 комп’ютерів, виділено кошти для підключення до інтернет-мережі. Не менш важливе питання – й вирішення транспортного питання. За останні два роки придбано 8 машин санітарного автотранспорту. В планах – придбання скутерів для працівників ФАПів.

Користуючись нагодою, щиро дякую керівникам району, головам місцевих рад за виконання соціальних зобов’язань, підтримку та небайдужість. Дуже важливо, щоб саме на первинному рівні надання медичної допомоги були створені належні умови для якісного надання послуг. А своїм колегам бажаю міцного здоров’я, родинного щастя, достатку і мирного неба над головою.

Н.Гончарова