20 лютого уже шостий рік поспіль українці вшановують пам’ять загиблих земляків під час сутичок мітингувальників та правоохоронних органів у центрі Києва. 

 Вшанувати пам’ять борців за незалежну, суверенну, економічно процвітаючу, без корупції й хабарництва, Україну, прийшли до стели Героїв Небесної Сотні й білоцерківці.

Цього дня біля стенду з портретами Героїв Небесної Сотні зібралися білоцерківці, представники  міської і районної влади, депутати, студенти та учні,  активісти.

З промовою виступили міський голова Геннадій Дикий, в.о. голови райдержадміністрації Юрій Савчук, настоятель Храму Святої Покрови Божої Матері отець Микола Гопайнич. У виконанні Романа Бичека — начальника відділу культури РДА звучали  пісні, присвячені загиблим майданівцям.

Пам’ять усіх борців за гідність, свободу та незалежність України – Героїв Небесної Сотні, бійців, які не повернулися з АТО, вшанували хвилиною мовчання. Представники білоцерківського духовенства відслужили молебень за загиблими. На знак пам’яті до портретів Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО були покладені квіти.

Нагадаю: загострення ситуації розпочалося 18 лютого, коли протестувальники мирною ходою підійшли  до будівлі Верховної Ради, яка мала розглянути можливі зміни до Конституції. Але спецпідрозділи зустріли мітингувальників водометами, газом та вогнепальною зброєю. Тоді сталися перші загибелі громадян. 19 лютого силовики поновили активний штурм Майдану, число загиблих вже досягло 25 осіб.

Уранці 20 лютого найбільш жорстоке та криваве протистояння відбулося на вулиці Інститутській, де, переважно від куль снайперів, загинуло більше півсотні повстанців. Загалом на Майдані загинуло більше сотні громадян. Пізніше їх назвали Небесною сотнею.

Хай пам’ять про всіх невинно убитих об’єднає нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на нашій землі.

І хоча урочистості тривали недовго, в душі тих, хто прийшов дійсно вшанувати пам’ять,  вони викликали хвилю емоцій. Багато хто втирав сльози…То ж будьмо гідними  нашої свободи!