Теплого квітневого дня свій 120-річний ювілей гучно відзначило Сорокотязьке навчально-виховне об′єднання  «ЗОШ І – ІІ ступенів – дитячий садок», директором якого з травня 2002 р. є Мисниченко Валентина Петрівна.

У цей святковий день шкільне подвір`я приймало всіх бажаючих. А їх було чимало: це і колишні випускники цього закладу, і сьогоднішні учні школи та їх батьки, й ветерани педагогічної праці, які нині перебувають на заслуженому відпочинку, друзі й партнери школи, працівники управління освіти, представники районної влади.

З вітальним словом звернулася директор освітнього закладу Валентина Петрівна Мисниченко, яка вже тривалий час керує педагогічним колективом. У вітальному слові вона наголосила: «Наша школа виховує учнів, піклується про них, веде по життю. Весь педагогічний колектив із гордістю сьогодні святкує ювілейну дату, радіє за успішних своїх вихованців».  Валентина Петрівна висловила подяку всім вчителям і працівникам шкільного закладу, ветеранам педагогічної справи, батькам, партнерам та меценатам школи.

Нині у школі навчається 50 учнів, працює досвідчений педагогічний колектив. Починаючи з 1897 року путівку в життя отримали тисячі випускників, які здобули технічну освіту та є справжніми майстрами своєї справи.

За високі досягнення у справі навчання й виховання підростаючого покоління, сумлінне виконання професійних обов’язків, невтомний творчий пошук голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук відзначив грамотою Київської обласної  ради директора школи Валентину Мисниченко.

Усю шкільну родину зі святом привітав голова райдержадміністрації Геннадій Джегур, гарні слова вітань і побажань прозвучали  від  Євгенія Гудзенка помічника народного депутата  Віталія Гудзенка, начальника відділу освіти Оксани Кравченко, депутата районної ради Любові Стороженко, сільського голови Олени Василенко, керівника профспілки освітян району Івана Гарячого, представника благодійного фонду «Фортеця» Володимира Василенка. Гості вшановували заслужених освітян грамотами, подяками, грошовими преміями, подарунками,  учні дарували квіти.

Для присутніх колектив школи підготував святкову програму. Ведучі повідали гостям про історію розвитку навчального закладу. Старші учні співали ліричні пісні про шкільне життя, навчання, суворих, але люблячих педагогів…Глядачі нагородили юних артистів бурхливими оплесками за талановиті виступи. Після урочистої частини свята гості мали нагоду прогулятися коридорами святково прикрашеного навчального закладу.

Всі учасники свята переконались у тому, що шлях довжиною у 120 років був насиченим та важливим.

Зауважу: Школа у селі Сорокотяги заснована в кінці ХІХ ст. У 1897 р. у селі було збудовано дерев′яну  церкву і при ній відкрито церковно – приходську школу. У школі було відкрито 3 класи. Вчитель у церковно – приходській школі повністю залежав від священнослужителя. Школа знаходилася у дерев′яному приміщенні. У ній було лише дві кімнати: одна для учнів 1 – 3 – х класів, а друга для вчителя. Кімната для вчителя була дуже маленькою. У ній знаходилось лише невеликий стіл та ліжко. Дівчата у школі майже не навчалися. Заняття кожного дня розпочиналися з молитви, яку проводив священнослужитель. Першим уроком був урок «Закону Божого». Його теж проводив священнослужитель. Всі дуже боялися його, за кожне не так сказане слово у молитві, чи за помилку у Законі Божому він бив учнів. За словами мешканців села, вчилися у школі цілий день. Крім молитви навчали читати, писати і рахувати. Після закінчення школи батьки повинні були відробити у господарстві священнослужителя.  Лише після цього він давав документ про закінчення школи. Першою вчительською у церковно – приходській школі була Олімпіада Крижанівська, дочка священнослужителя з П′ятигір, яка працювала в школі тривалий час.

Після Жовтневої революції школа у селі певний час не працювала. З 1924 року у селі з′являються перші лікнепи. З 1925 року у селі почала діяти школа. Першим її приміщенням було приміщення колишнього панського лісництва, що знаходилося поблизу церкви. Вона була спочатку лише початковою. Вчителювали у школі в перші роки після її відкриття Кукса Константин Євпатович та Золотаренко Володимир Петрович.

З 1933 р. директором школи був Косяк Дмитро Архипович. Він з  власної ініціативи обійшов усе село і набрав два п’ятих класи.

З 1938 р. директором Сорокотязької школи був Атамашко Прохор Самійлович. Школа в цей  час була вже семирічною. З 1962 р. школа стає восьмирічною.У післявоєнний період директорами школи були: Пелих Іван Миколайович 1949 – 1954 рр;Федоришин Олександр Ананійович 1955 – 1965 рр.;Щур Григорій Євгенович 1965 – 1974 рр.; Найда Євген Степанович 1974 – 1975 рр.;Михайленко  Галина Сергіївна 1975 – 1976 рр.; Ярмілко Леонід Іванович 1976 – 1977 рр.; Нечипоренко Михайло Нечипорович 1977 – 1979 рр.;Панчик Марія Юріївна 1979 – 1984 рр.; Корж Олексій Миронович 1984 – 1987 рр.; Щербак Павло Трохимович 1987 – 2002 рр.

У 1977 р. збудовано нове двоповерхове приміщення школи. В даний час на території села функціонує Сорокотязьке навчально-виховне об′єднання  «ЗОШ І – ІІ ступенів – дитячий садок», директором якого з травня 2002 р. є Мисниченко Валентина Петрівна.

Текст та фото учениці 9-го класу Сорокотязької школи Аліни Стороженко