Новий етап реформи медичної галузі України, який передбачає створення госпітальних округів, суттєво стривожив, як медичну громадськість, так і мешканців більшості адміністративних територій країни, особливо тих, які знаходяться в сільській місцевості й викликає багато суперечок на місцях. Міністерство охорони здоров`я передбачає здійснити цю реформу впродовж 2018-2020р.р.

22 березня 2017 року Кабінетом Міністрів України вже затверджено план по створенню в Київській області 4-х госпітальних округів, одним із яких має стати Південний (Білоцерківський госпітальний округ). Даний округ включає в себе м.Біла Церква, Білоцерківський, Богуславський, Володарський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитянський, Сквирський, Ставищанський,Таращанський, Тетіївський райони та м.Ржищів.

Вважаємо неприпустимим розпочинати таку важливу для держави реформу, негативні наслідки якої відчують на собі всі українці.

Висловлюємо своє занепокоєння стосовно формування даного госпітального округу, що може призвести до остаточної руйнації системи охорони здоров’я. Адже даний округ сформований без урахування думки населення, депутатів місцевих та районних рад на конкретній території без глибокого аналізу принципів медичної та економічної доцільності реформи. Нам не зрозуміло, як буде забезпечено виконання нормативів доїзду  хворого з віддалених населених пунктів впродовж 60-ти хвилин до лікарні інтенсивного лікування, яка буде знаходитись в м. Біла Церква.

Викликає сумнів, що запропонована реформа спроможна забезпечити можливість реалізації головного принципу охорони здоров’я – доступність, якість та своєчасність надання  медичної допомоги всім без винятку мешканцям регіону. Невідомо, якими будуть механізми фінансового забезпечення роботи всіх діючих, в межах округу, лікувальних закладів, що надають допомогу на вторинному рівні.

Ми, голови районних рад, за підтримки депутатського корпусу, громадських активістів, провівши моніторинг серед населення, виступаємо категорично проти проведення медичної реформи у створеному госпітальному окрузі в тому форматі, в якому вона пропонується.

Систему охорони здоров’я потрібно змінювати, але ми за реформи, які проводяться на підставі прийнятих законів відповідно до Конституції України; які в дійсності покликані й призводять до покращення якості та доступності медичної допомоги для пацієнтів; в результаті яких істотно покращаться умови та оплата праці медичних працівників, що відповідають рівню складності професійної діяльності та  відповідальності.

У значній більшості населення підтримується існуюча форма надання медичної допомоги. При її зміні в окрузі можуть виникнути соціальна напруга та незадоволення громадян. Запропонована реформа, на нашу думку, призведе до ще більшого хаосу та залишить значну кількість громадян без будь-якої медичної допомоги.

Нинішнє реформування медицини відзначається формальністю, безсистемністю і є як для  медичної галузі й її працівників, так і для пацієнтів «експериментом на виживання».

Встановлений термін реформування до 2020 року дозволяє більш досконало вивчити проблеми галузі, відпрацювати усі механізми, які передбачають створення госпітального округу та ролі існуючих лікувальних закладів у ньому.

Дане питання буде обов`язково винесене на розгляд чергових сесій районних рад. Переконливо просимо прислухатись до нашого спільного звернення.

З повагою,

Голова Білоцерківської районної ради  В.Ю.Гринчук

Голова Богуславської районної ради     В.М.Замирайло

Голова Володарської районної ради      В.М.Кузьменко

Голова Кагарлицької районної ради      І.М.Семцов

Голова Миронівської районної ради      В.С.Усик

Голова Рокитянської районної ради       О.Г.Конопчук

Голова Сквирської районної ради          В.В.Гриша

Голова Ставищанської районної ради    В.П.Малаш

Голова Таращанської районної ради     Л.Б.Урожай

Голова Тетіївської районної ради           Н.В.Журеб

Ржищівський міський голова                   М.А.Спичак